Bitpanda se stala prvním rakouským „jednorožcem“

Přidat na Seznam.cz

Kryptoburza Bitpanda se během finančního kola změnila na „jednorožce“. To z něj činí první rakouský start-up s hodnotou podniku přesahující jednu miliardu amerických dolarů.

Rakouská kryptoburza Bitpanda je nyní oficiálně přijata do slavného kruhu „jednorožců“, jak společnost informuje na zpravodajském blogu. Start-up se účastnil kola financování „série B“. Financování vedla společnost rizikového kapitálu Petera Thiela Valar Ventures. Podle zpráv v médiích údajně Bitpanda získala kolem 170 milionů amerických dolarů a stala se tak jednorožcem. „Jednorožec“ je start-up, který má hodnotu společnosti nejméně jednu miliardu amerických dolarů. Není známo, kolik má Bitpanda ve skutečnosti valuaci. Podle TechCrunch by to mělo být kolem 1,2 miliardy amerických dolarů. To z něj dělá prvního „jednorožce“ v Rakousku. V dopise zveřejněném na domovské stránce start-up odhalil, že má v úmyslu v příštích několika měsících téměř zdvojnásobit počet zaměstnanců – ze současných 350 na 600 v budoucnu.

Akcie a ETF doplňují portfolio
Skutečnost, že se Bitpanda nyní stala jednorožcem, bezpochyby souvisí se změnou licence rakouského daňového úřadu FMA, která otevírá brány pro krypto burzu. V budoucnu bude Bitpanda kromě kryptoaktiv schopna obchodovat také s konvenčními aktivy, jako jsou akcie nebo ETF. Kromě toho roste také uživatelská základna. Podle vlastních informací má kryptoburza již dva miliony uživatelů.