Bitcoiny z Karibiku: Kryptoměna jako oficiální platidlo?

Přidat na Seznam.cz

Některé země světa už přijaly bitcoin jako svou oficiální měnu. Jsou to El Salvador (Střední Amerika) a Středoafrická republika. Vypadalo to, že se k nim přidá další země. Svatý Kryštof a Nevis chce přijmout jako platidlo bitcoin cash, uvádí Finmag.cz.

Problém je, že bitcoin a bitcoin cash jsou dvě rozdílné věci. Název klame, ale to je určitě záměrem. Bitcoin cash je pouze kopie bitcoinu a v porovnání s reálným bitcoinem nemá žádnou cenu. Vznikl v roce 2017 tak, že se oddělil od původního bitcoinu kvůli rozporům mezi jeho zastánci ohledně změn v kryptoměnovém protokolu.

Terrance Drew, premiér karibského státu Svatý Kryštof a Nevis, učinil 12. listopadu 2022 šokující prohlášení, uvedl server Binance.

„Náš národ byl vždy pokrokově smýšlející zemí a lídrem v objevování nových odvětví. Vítám příležitost k dalšímu dialogu s cílem prozkoumat budoucí příležitosti k zapojení do těžby bitcoin cash a učinit bitcoin cash zákonným platidlem zde na Svatém Kryštofu a Nevisu do března 2023, jakmile budou zaručeny záruky pro naši zemi a naše lidi,“ uvedl premiér.

To, že bitcoin cash je bezcennou kopií bitcoinu, ho nezastavilo. Má nějaký jiný motiv, nebo nějakou dohodu? Nebo si pouze spletl bitcoin cash s bitcoinem, což je stejně absurdní, jako kdyby si někdo spletl diamant s trochu lesklejším křemenem?

Zdroj: Finmag.cz, Binance