Bitcoin: Visa plánuje kryptoměnový převrat

Přidat na Seznam.cz

Chcete snadno nakupovat bitcoiny a to z banky hned za rohem? Tento nápad zpočátku zní divně, ale díky Visa by se brzy mohl splnit. Globální platební gigant plánuje v průběhu tohoto roku vydat softwarový program, který by umožnil kterékoli bance nabízet kryptoměny. To by byl další krok směrem k masovému přijetí digitálních měn. 

Generální ředitel společnosti Visa Alfred F. Kelly učinil pozitivní prohlášení o kryptoměnách na oficiální tiskové konferenci pro první čtvrtletí roku 2021. Nazval BTC digitálním zlatem budoucnosti. Zároveň však Kelly připustil, že se dosud nepoužívá jako relevantní platební prostředek – zatím ne.

„Roste zájem o digitální měny. V této oblasti vidíme způsoby, jak můžeme do ekosystému přidat diferencovanou hodnotu. A věříme, že díky naší globální přítomnosti, partnerskému přístupu a důvěryhodné značce máme jedinečnou pozici, abychom pomohli zajistit, aby byly kryptoměny bezpečnější, užitečnější a použitelnější pro platby.“ – uvedl generální ředitel společnosti Visa Alfred F. Kelly.

Podle něj Visa pracuje na softwarovém řešení (API) pro své institucionální zákazníky. Banky nebo spořitelny by tak mohly zahrnout nákupní a prodejní služby do svých vlastních nabídek pro zákazníky. To by značně usnadnilo nakládání s Bitcoiny, dalšími měnami a přilákalo nové kupce.

Visa dokázala zajistit Neobank First Boulevard jako svého prvního partnera. Digitální banka Anchorage navíc zajistí bezpečnou úschovu digitálních aktiv. Spojení mezi partnerskou bankou a Anchorage má probíhat prostřednictvím Visa API.

Zatímco nová krypto služba PayPal poskytne v budoucnu přibližně 300 milionům zákazníků přístup k bitcoinům a dalším kryptoměnám, u VISA jich je podstatně více. V současné době je v Evropě v oběhu více než 450 milionů karet Visa a po celém světě přibližně 2,5 miliardy.