Berlínská továrna Tesly byla uzavřena po žhářském útoku na elektrický stožár. Pracovníci byli posláni domů

Přidat na Seznam.cz

NěmeckoSkupina krajně levicových aktivistů tvrdila, že stála za úterním žhářským útokem na stožár vysokého napětí, který přerušil dodávku proudu do továrny Tesly v Německu.

Tesla podle aktivistů likviduje přírodní zdroje

Aktivisté se přihlásili k odpovědnosti za požár v dopise zveřejněném na webu. Německá veřejnoprávní televize ZDF uvedla, že továrna byla evakuována a její pracovníci posláni domů a dodala, že není jasné, kdy bude výroba obnovena, píše CNN.

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk v komentáři k dopisu napsal na sociální síti X: „Toto jsou buď ti nejhloupější ekoteroristé na Zemi, nebo jsou to loutky těch, kteří nemají dobré ekologické cíle. „Zastavení výroby elektrických vozidel, spíše než vozidel na fosilní paliva, je extrémní blbost.“

Tisíce lidí v blízkém okolí byly odříznuty od elektřiny.

Tesla chce kácet lesy

Obrovská továrna Tesly, která se nachází asi 30 kilometrů jihovýchodně od německého hlavního města, je jediná v Evropě a v současnosti je schopna vyrábět 375 000 elektromobilů ročně. V loňském roce společnost podala žádost o navýšení výrobní kapacity továrny na 1 milion elektrických vozidel ročně, což by z ní udělalo největší evropský automobilový závod. V únoru ale místní obyvatelé hlasovali proti návrhu na vymýcení dostatečného množství lesů, aby Tesla mohla areál rozšířit, a nechali na místních úřadech, aby rozhodly.

Od čtvrtka asi 80 až 100 ekologických aktivistů okupuje část lesa poblíž závodu, který chce Tesla vykácet kvůli rozšíření.

Zdroj: CNN