Bankovní chyba umožnila zákazníkům irské banky vybrat až 500 eur, a to i s prázdným účtem
Žádné peníze na účtu? Žádný problém! Alespoň na pár hodin mohli i zákazníci Bank of Ireland s nedostatkem peněz získat hotovost. Fronty u bankomatů byly dlouhé, uvedl deník Mirror.
Kvůli chybě v online aplikaci Bank of Ireland měli klienti, kteří ve skutečnosti na svých účtech žádné peníze nemají, náhle přístup k zůstatkům na účtech. Informoval o tom deník Irish Independent.
Podle zprávy systémová chyba způsobila, že si zákazníci mohli v aplikaci banky převádět peníze sami na sebe. To vedlo v úterý večer k dlouhým frontám u bankomatů v Dublinu, Limericku a dalších částech země, protože lidé se mylně domnívali, že dostávají hotovost zdarma, pokračuje zpráva. V Dundalku byly fronty tak dlouhé, že davy lidí musela kontrolovat policie.
Podle zprávy tam někteří zákazníci dostali až 1 000 eur (přes 24 tis. korun), banka však zdůraznila, že denní limit pro výběr je 500 eur (kolem 12 tis. korun).
Nepříjemnosti? Pravděpodobně hlavně pro banku
Banka již odpoledne přiznala problém s aplikací. V úterý pozdě večer uvedla, že pracuje na co nejrychlejším odstranění problému, a omluvila se za způsobené nepříjemnosti. Největší nepříjemnosti pravděpodobně zažije samotná banka, která bude muset chybu systému nejen opravit, ale také po sobě bude muset dlouho uklízet.
Zdroj: mirror.co.uk, independent.ie, redakčně upraveno