Americká společnost Meta žaluje Facebook za údajnou krádež svého názvu

Přidat na Seznam.cz

Minulý týden jsme byli svědky toho, jak Facebook oznámil změnu názvu své společnosti Facebook Company na Meta. A i když to určitě šokovalo několik uživatelů, ovlivnilo to po cestě také několik společností, které používaly stejný název pro svou značku.

A nyní se jedna společnost s názvem Meta Company obrátila na soud proti gigantovi sociálních médií za to, že jí tímto rebrandingem údajně ukradl jméno, infomuje portál businesstoday.in.

Prohlášení vydal zakladatel společnosti Meta Company Nate Skulic, který prozradil, že Facebook se od nich snažil název značky koupit poslední tři měsíce, nicméně to z několika důvodů odmítl.

Zaprvé, nabídka byla příliš nízká a nepokryla by náklady na škody, které by společnosti vznikly rebrandingem jejich jména. Navíc jim záleželo na tom, aby znali záměr klienta. Společnost Facebook v té době nebyla ochotna sdělit podrobnosti.

Podle Skulice, protože nesouhlasili s tím, aby se návrh uskutečnil, se Facebook snažil společnost „pohřbít“ „silou médií“.

Skulic ve svém prohlášení uvedl: „Facebook se rozhodl dopustit se porušení ochranné známky a nazvat se Meta.“.

„Nemohli nás koupit, tak se nás pokusili pohřbít silou médií. Neměli bychom být těmito kroky překvapeni – od společnosti, která neustále říká jednu věc a dělá druhou.“

Společnost Skulice prohlásila, že to se sociální sítí nenechá jen tak a rozhodla se proti nim podniknout nezbytné právní kroky, přičemž uvedla, že oficiální prohlášení může být považováno za veřejné zastavení činnosti.

Skulic dodal: „Facebook a jeho provozní pracovníci jsou podvodní a jednají ve zlé víře nejen vůči nám, ale vůči celému lidstvu.“

Společnost Meta (dříve známá jako Facebook) zatím nevydala žádné prohlášení v souladu s těmito tvrzeními.

Zdroj: businesstoday.in