Amazon chce na eshopu prodávat auta. K dispozici bude virtuální showroom. První značkou bude Hyundai

Přidat na Seznam.cz

Koupě nového vozu může být komplikovaná záležitost. Amazon vám ji chce usnadnit a umožní vám je objednat přímo z vlastního internetového obchodu, píše portál CNBC.

Nákup nového vozu není jednoduchou záležitostí. Nejprve musíte porovnat nabídky, což znamená navštívit různé prodejce a zjistit, zda se vám daný model líbí a jaké slevy můžete získat. Gigant v oblasti elektronického obchodu Amazon má v plánu tuto činnost výrazně usnadnit. Do svého internetového obchodu brzy přidá sekci s nabídkou nových automobilů.

Společnost oznámila, že od příštího roku budou moci automobilky nabízet nové vozy v americké verzi obchodu. Koncovým prodejcem bude samozřejmě i nadále dealer dané značky, ale zákazník si bude moci vůz objednat prostřednictvím internetového obchodu. Jakmile si vybere model, o který má zájem, bude si jej moci vyzvednout u prodejce. Nebo požádá prodejce, aby mu jej dovezl na místo, které si zvolí. Bude se také moci rozhodnout pro preferovaný způsob platby nebo financování v případě splátkového prodeje.

Nákup vozu online, aniž by si jej mohl prohlédnout naživo, zkontrolovat polohu za volantem a pohodlí při manipulaci s výbavou, nemusí být tím nejlepším nápadem. Proto byl vyvinut virtuální showroom. V něm si zákazník může mnohem blíže prohlédnout model, o který má zájem, a porovnat nabídky různých značek. Kromě vozů bude možné na stránkách showroomu zakoupit také náhradní díly.

První značkou, která se v nové nabídce objeví, bude korejský koncern Hyundai. Časem se pravděpodobně připojí i další výrobci. Prozatím však žádný z nich svou účast na této obchodní platformě nepotvrdil.

Zdroj: CNBC