Akcionáři Daimleru schválili rozdělení na divizi osobních a nákladních automobilů

Přidat na Seznam.cz

Daimler chce zvýšit hodnotu jednotlivých částí společnosti rozdělením na divizi osobních a nákladních automobilů. Akcionáři souhlasí, píše portál Tagesschau.de.

Akcionáři společnosti Daimler téměř jednomyslně schválili rozdělení na dvě samostatné společnosti pro osobní a užitkové vozy. Předseda dozorčí rady Bernd Pischetsrieder dnes na mimořádné valné hromadě oznámil, že příslušný bod programu byl schválen 99,9 procenty. Zasedání se konalo online z důvodu omezení způsobených pandemií Covid -19.

Hlavní otázkou je vyčlenit ze skupiny nákladní automobily a autobusy, a do Vánoc je uvést na burzu. Akcionáři společnosti Daimler budou mít prospěch z nových akcií společnosti Daimler Truck. Vrcholový management chce, aby rozdělení zvýšilo hodnotu jednotlivých společností.

Až dosud pocházely osobní a nákladní automobily z jednoho zdroje společnosti Daimler. Také výroba nákladních automobilů má u společnosti Daimler dlouhou tradici a sahá až do 19. století. Dlouho byla ve stínu většího a prestižnějšího automobilového průmyslu. Společnost Daimler Truck se považuje za světového lídra na trhu užitkových vozidel a zaměstnává více než 100 000 zaměstnanců.

Zdroj: tagesschau.de