Akcie společnosti Nvidia, která dodává čipy do procesorů, dosahují rekordních maxim na burze

Přidat na Seznam.cz

Společnost tento týden oznámila, že rozdělí akcie v poměru 10:1. Díky tomu se tak nákup této společnosti stává dostupnější i pro individuální investory. Jak píší deníky CNN a Investors, tak bude investování i pro firmu efektivnější.

Je to celkem velká změna. Například před pěti let investor koupil akcie Nvidie za méně než 50 USD (přibližně 1141 korun) za jednu akcii. Ovšem dnes jsou akcie o 2 500% dražší. Tento týden byla cena jedné akcie 949,50 dolarů (přibližně 21 tisíc korun). Tím, že teď budou akcie rozděleny na 10 menších akcií, tak to může efektivně snížit cenu investice do společnosti. Současně také tento týden společnost zveřejnila tržby a zisky v meziročním srovnání. A ty byly růstové. Tržby vyrostly o 262% a zisk o 462%.

Akcie po zveřejnění zprávy vzrostly o další 4%

Akcie společnosti se po zveřejnění této zprávy vyzdvihly ještě o 4%. Hodnota společnosti Nvidia na trhu je momentálně 2 biliony dolarů. Společnost se zasazuje o velký vývoj v oblasti umělé inteligence. Tento americký výrobce čipů je v současnosti bezkonkurenční. Dodává totiž čipy do systémů umělých inteligencí.

Dnes je společnost velice důležitá pro široký trh a je hnací silou na burze. Rekordní maxima ovšem nejsou zas až tak překvapivé. Protože v minulých týdnech vyhlásily mnozí technologičtí giganty investice do budování infrastruktury. A pro může být právě Nvidia vhodnou investicí. Otázkou je, jak dlouho dokáže tak vysoké tempo společnost udržet. Na trhu jsou totiž také čipy od Amazonu nebo Alphabetu. Navíc se také firma potýká s americkými omezeními vývozu pokročilých čipů do Číny.

Očekávání firmy jsou opravdu vysoká. Nvidia očekává, že tržby za aktuální čtvrtletí vzrostou ještě o 107%. Ale tato představa je nižší než byl předchozí růst.

Zdroj: CNN, Investors