Akcie Jeffa Bezose opět nabobtnaly. Pokořily nový rekord

Přidat na Seznam.cz

Byl nejbohatším na světě a nyní je ještě bohatší.

Jeff Bezos, zakladatel Amazonu, nechal soupeře daleko za za sebou v indexu Bloomberg Billionaires. Jeho majetek v úterý dosáhl 211 miliard dolarů. A vše díky Pentagonu.

Americké ministerstvo obrany právě oznámilo, že ukončilo smlouvu se společností Microsoft na cloudové služby v hodnotě 10 miliard dolarů. V souvislosti s touto zprávou vzrostly akcie Amazonu o 4,7 procenta a do portfolia Bezose přistálo dalších 8,4 miliard dolarů. Rozhodnutí Pentagonu přerušit smlouvu s Microsoftem, jak poznamenal Bloomberg, naznačuje, že ministerstvo obrany hodlá rozdělit cloudový dort mezi Microsoft a Amazon.

Na druhém místě v indexu Bloomberg Billionaires Index je Elon Musk, zakladatel Tesly, s čistým jměním 180,8 miliard dolarů. V lednu krátce dosáhl 210 miliard dolarů.

Později se Musk a Bezos posunuli ve vedení, ale v polovině března šéf Amazonu předčil svého rivala, když akcie Amazonu vzrostly o 20 procent.

Poslední místo na stupních vítězů žebříčku miliardářů zaujímá Francouz Bernard Arnault, vládce luxusní říše LVMH. Jeho jmění se odhaduje na 168,5 miliard dolarů.