Víte, jak moc zatíží zemědělské podniky cena plynového zásobníku? Řekneme vám to!

Přidat na Seznam.cz

V současné době hledají všechny firmy a podniky různých velikostí způsob, jak by mohly ušetřit nemalé výdaje na energie. Některé tak přechází s řadou svých výrobních a zpracovatelských procesů z elektřiny na plyn. Jsou tu však situace, kdy není daná lokalita plynofikována a na řadu tak přichází plynové zásobníky. Jaký plyn se do zásobníků používá. Kolik stojí plynový zásobník? Liší se jeho cena pro firmy, zemědělské podniky a domácnosti? A jak jej můžete získat, najdete v následujících řádcích.

Plynový zásobník pro firmy je jednoduché a snadno dostupné řešení zásobování plynem

Řada podniků a firem se bojí výše nákladů, které se váží k pořízení plynového zásobníku. Ukazuje to třeba i četnost vyhledávání dotazu plynový zásobník pro zemědělské podniky cena.

Přitom je tato obava zcela zbytečná, protože plynový zásobník pro firmy můžete získat v pronájmu od kvalitních dodavatelů zkapalněného plynu doslova za pár set korun. Poplatky za pronájem plynového zásobníku se pohybují v řádech nižších sto korun a rostou podle požadované velikosti zásobníku.

V případě, že se však rozhodnete pro pořízení plynového zásobníku, tak vás odpověď na dotaz plynový zásobník pro zemědělské podniky cena příliš nepotěší, protože ta začíná u zásobníku na 5 m3 těsně pod hranicí 100 000 Kč.

Z výše uvedeného je zřejmé, že ceny za pronájem či nákup zásobníku plynu se pro domácnosti a firmy liší především požadovanou kapacitou zásobníku.

Čím se vlastně plní plynové zásobníky?

Jak již bylo výše zmíněno, plynový zásobník pro firmy je naplněn zkapalněným plynem, a to buďto propan-butanem nebo čistým propanem. Čistý propan pak vyniká lepší výhřevností, a to jak v porovnání s propan-butenem, tak i zemním plynem. Oproti propan-butanu si čistý propan zachovává své vlastností i při nižších teplotách. Na druhou stranu je však dražší než propan-butan nebo zemní plyn.

Jak ušetřit nemalé peníze při nákupu plynu do zásobníků?

Nejen domácnostem, ale i firmám umožňuje včasný a uvážený nákup ušetřit tisíce až desetitisíce korun. Obecně totiž platí, že na konci topné sezóny můžete plyn zakoupit za podstatně nižší cenu a celková úspora pak závisí na celkové kapacitě zásobníků.