Víme, podle čeho vybrat ideální kuchyň a na co si dát pozor

Přidat na Seznam.cz

Kuchyně je středobod domácnosti, a proto by nákup nové kuchyně měl být pečlivě promyšlený se všemi podstatnými detaily. V článku najdete několik praktických tipů, které vás provedou výběrem kuchyně a využitím prostoru v bytě na maximum. 

Promyslete si design

I když jde u kuchyně především o funkčnost, u kuchyně záleží i na tom, jak vlastně vypadá. Ujistěte se, že design odpovídá vašemu životnímu stylu a úložnému prostoru. Ve výsledku by tak kuchyně měla být funkční, vizuálně přitažlivá a plně vybavená všemi potřebnými prvky, které využijete při běžné přípravě pokrmů. Při volbě jednotlivých prvků nezapomínejte ani na spotřebiče. Promyslete, zda budete chtít vestavěné, nebo samostatně stojící a určete pro ně ideální místo z hlediska vývodu energií či odpadu i toho, jak se budete v kuchyni pohybovat. 

Soustřeďte se na materiály

Důkladně si zkontrolujte, že vaše kuchyňská linka je vyrobena z odolného materiálu, který zůstane trvalou a trvanlivou součástí vaší domácnosti. Můžete si vybrat z různých materiálů, včetně dřeva, skla a nerezové oceli, přičemž na kvalitě rozhodně záleží a poznáte to po nějakém čase při každodenním používání kuchyně. O něco vyšší investice do kvality se tak z dlouhodobého hlediska jeví výhodněji v porovnání s nákupem nové kuchyně o pár let později. 

Kuchyně na míru přímo od výrobce

Ideální využití prostoru i splnění atypických požadavků si zajistíte tím způsobem, že si zvolíte kuchyni na míru přímo od výrobce. Cena kuchyní na míru totiž nemusí být nijak dramaticky vysoká. Přesto však můžete získat kvalitní kousek nábytku pro luxusní a především funkční vybavení velmi důležité části bytu. Specialisté z LJ kuchyníse zaměřují na výrobu kuchyňských linek, vestavěných skříní, ale například i obývacích stěn či jiného nábytku přesně podle vašich představ a potřeb.