Silniční mostní váhy a jejich široké využití

Přidat na Seznam.cz

Potřebujete vážit nákladní vozidla v průmyslu, logistice, stavebnictví, odpadovém hospodářství, ba dokonce i v zemědělství? V takovém případě se neobejdete bez silničních mostových vah, které zjistí přesnou hmotnost vozidla, ať už je naložené, nebo prázdné. V následujících řádcích se na průmyslové váhy zaměříme podrobně.

Chcete spolehlivé výsledky? Průmyslové váhy vás rozhodně nezklamou. Stačí si jen vybrat vhodnou variantu, protože třeba mostní váhy slouží k jinému účelu než tenzometrické.

Silniční mostová váha

Preferujete klid a přesnost statického vážení, nebo naopak dynamiku a rychlost při vážení v pohybu? Silniční váha vám dokáže vyhovět v každém případě, ovšem pamatujte na to, že dynamické vážení je komplikovanější záležitostí.

Ujasněte si rozměry mostové váhy, které vyhovují vašim potřebám. Vyberte si, jestli má být provedena instalace nad terénem, nebo v jeho úrovni. Stejně tak vás bude zajímat i rychlost montáže. Mostová váha se instaluje poměrně rychle.

Zlepšete své vážicí procesy

Nepropásněte šanci. Automobilové váhy zlepší vaše vážicí procesy, což se pozitivně projeví i v tržbách. Dostanete pod kontrolu své peníze.

Samostatnou skupinu tvoří tenzometrické váhy, které jsou vybaveny speciálními senzory, jež měří napětí v materiálu či objektu. Tenzometrické váhy se vyrábí na zakázku a uplatnění nachází například na letištích k vážení letadel. Stejně tak je možné těmito váhami zjistit hmotnost vagónů.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na kolejové váhy, přičemž zvolit si můžete mezi váhou statickou a kolejovou. Každá průmyslová váha má svá pro a proti. Jestliže hledáte společnost, která má v nabídce všechny výše zmíněné modely, podívejte se do nabídky TENZONA s.r.o. Společnost na trhu působí od roku 1996 a připravuje průmyslové váhy na klíč.