Rekuperace vzduchu je blízká budoucnost

Přidat na Seznam.cz

V současné době je kladen důraz především na ekologická řešení, která mají pozitivní dopad na životní prostředí. Stejně tak vzhledem k rostoucím energiím se hledají úsporná opatření, kterým je i rekuperace vzduchu. Zajišťuje neustále čerstvý vzduch v interiéru, přitom snižuje spotřebu za energie, protože zpětně využívá teplo, a tím pádem nedochází k výrazným tepelným ztrátám.

Rekuperace je systém zajišťující cirkulaci vzduchu v celém domě prostřednictvím sítě potrubí a větracích otvorů. Systémy jsou vhodné hlavně pro novostavby, ale často se instalují i při rekonstrukci starší nemovitosti.

Jak rekuperace funguje?

Hlavními výhodami rekuperační jednotky jsou maximalizace energetické účinnosti a zajištění neustále čerstvého vzduchu. Systémy zajišťují výměnu vzduchu v místnostech až 12krát za den. Z odváděného vydýchaného vzduchu se získává teplo, jež se pomocí systému s protiproudovým výměníkem tepla využívá k ohřevu přiváděného vzduchu. Rekuperační jednotka disponuje taktéž filtry, které čistí přiváděný vzduch. Konečně nemusíte otevírat okna.

Jestliže hledáte vhodné řešení rekuperace do bytu, podívejte se do nabídky společnosti 4heat s.r.o., která má letitou praxi a odborné znalosti i zkušenosti s dodávkou certifikovaných jednotek.

Výhody rekuperace

Oblast se samozřejmě neustále vyvíjí a výrobci se snaží zůstat inovativní, a tím pádem zajistit, aby jejich systémy splňovaly požadované specifikace. Rekuperace vzduchu od značky Aldes, kterou má ve své nabídce i výše zmíněná společnost, vám přináší hned několik benefitů.

  • Čerstvý vzduch, který prospívá vašemu zdraví.
  • Komfort. Okna zůstanou zavřená a vyhnete se průvanu.
  • Energetická účinnost. Snižují se náklady na vytápění nemovitosti.
  • Kontrola kondenzace. Vlhké místnosti se odvlhčují.
  • Bezpečnost. Neustále zavřená okna představují i lepší bezpečnost.