Profilovací stroje zefektivní výrobu důležitých součástek

Přidat na Seznam.cz

V případě, že v rámci činnosti vaší firmy potřebujete mít k dispozici neustále velký objem hliníkových či ocelových profilů, je jistě vhodné začít uvažovat nad pořízením vlastních strojů než pořád spoléhat na dodávky od externích společností, jež mohou být v dnešní době dosti nepravidelné z důvodu velké vytíženosti a obecně nedostatku surovin.

Co jsou profily?

Hliníkové a ocelové profily jsou velmi žádanými materiály zejména ve stavebnictví, nacházejí však bohaté uplatnění také například v automobilovém průmyslu, těžkém strojírenství, potravinářství, potažmo třeba při výrobě fotovoltaických elektráren. Jedná se o trubky, tyče, čtvercové a obdélníkové jekly, případně další tvary, které jsou náležitě upravené do finální podoby.

Proč investovat do profilovací linky?

Pro vlastní výrobu výše uvedených komponent je praktické si pořídit speciální profilovací stroj. Kvalitní profilovací linky dokážou bez větších potíží a s vysokou efektivitou ohýbat a dále upravovat plechy a další materiály tak, jak zrovna potřebujete. Dle nastavení je možné, aby profilovací válcovací linka vytvořila požadované průřezy, tedy takzvané profily. Takto se dají vytvořit jekly, trubky a tyče pro sériovou výrobu, což je výhodné hlavně pro průmysl a stavebnictví, ale také pro kusovou produkci, kdy tyto profily mohou použít třeba drobní domácí kutilové ve svých dílnách. Ostatně ocelové a oblíbenější hliníkové profily jsou dnes běžnou součástí našich domácností. Dělají se z nich lamely pro žaluzie oken a rolety vjezdových bran, podhledy, opomenout nelze ani možnost z těchto prvků vytvářet základní konstrukce drobných stavbiček, jako jsou klece pro domácí zvířata apod.

Prodejce profilovacích strojů

Profilovací linky zájemcům v tuzemsku dodává společnost Company PMX s.r.o., jež sídlí v Karviné. Detailní informace lze nalézt na webových stránkách companypmx.cz. Firma vyrábí a prodává rovněž svařovací stoly, podavače materiálu či vyvážečky dřeva.