Proč je důležité mít pojištění?

Přidat na Seznam.cz

Život málokdy pluje klidně jako loďka na nerozbouřené vodě. Střídají se v něm ty dobré i horší okamžiky, s nimiž se musí člověk vyrovnávat. V některých situacích se vyplatí mít sjednáno pojištění, buď své vlastní osoby, nebo svého majetku. Chrání vás totiž před jejich nepříjemnými finančními následky. Jaká je nabídka pojištění na současném trhu a které vybrat jako nejdůležitější?

Co je to pojištění

Pojištění nabízí finanční ochranu před nepředvídatelnými okolnostmi. Nemůžete v životě tušit, co nepříjemného se vám může stát. Třeba když vám praskne přívod vody do pračky a vy vytopíte souseda, jenž bydlí pod vámi. Nebudete-li mít sjednáno pojištění, tak veškerou škodu uhradíte vy sami. S pojistkou by to ale bylo mnohem příjemnější, protože o náhradu škody by se postarala pojišťovna. Těchto finančních institucí u nás funguje celá řada – Česká Generali pojišťovna, ČSOB pojišťovna nebo třeba Allianz. Pojištění auta je také důležité, a to nejen ve formě povinného ručení, ale hlavně jako havarijní pojištění.

Má smysl si sjednávat životní pojištění?

Když už se člověk rozhodne si něco pojistit, bývá to především majetek – auto, dům. Na sebe přitom zapomíná. Ale právě životní pojištění je důležitou finanční ochranou, a to nejen pojištěného, ale také jeho blízkých. Je nepříjemné, když vám z důvodu dlouhodobější nemoci nebo úrazu vypadne hlavní příjem. Pojistka je tu od toho, aby vám v této situaci finančně pomohla. Ani osoby samostatně výdělečné činné by neměly zapomínat na pojištění podnikatelů. Allianz jim nabízí širokou ochranu majetku i možnost si pojistit odpovědnost za škodu způsobenou provozní činností nebo vadou výrobku.

Kterou pojišťovnu si vybrat

Při výběru vhodného pojištění je třeba zvážit nabídky všech pojišťoven, jež působí na českém trhu. Každá má své plusy a mínusy. Některé nabízejí i programy navíc. Například Allianz PLUS poskytuje slevu až 21 %, pokud máte u této pojišťovny sjednáno více pojištění. Můžete různě kombinovat život a domov, život a auto nebo auto a domov, a přizpůsobit si tak pojištění svým potřebám. Allianz Ostrava poskytuje kompletní služby svým klientům a ráda poradí, jak spolehlivě chránit svou rodinu, majetek či podnikání. Pojištění Ostrava vám pomůže při řešení pokrytí nákladů na opravu nemovitosti po pojistné události či vaši léčbu v případě nečekaných událostí.