Připravte si lahodné Macchiato pomocí nově servisovaného automatického kávovaru

Přidat na Seznam.cz

Patříte mezi milovníky kávy a rádi byste vyzkoušeli nový recept? Uvařte si pomocí svého nově servisovaného automatického kávovaru chutné macchiato.

Co je Macchiato? 

Pod tímto názvem se skrývá rozličné množství nápojů, nicméně tento zdánlivě jednoduchý italský recept je jedinečný. Klasické italské macchiato je espresso přelité kopečkem napěněného mléka. 

Recept na pravé macchiato

About Coffee: Macchiato znamená v italštině „obarvený“. Význam je jednoduchý. Napařené mléko vytváří bílou stopu v espressu a v podstatě jej „zabarvuje“. Klasické macchiato nabízí hořkou chuť espressa, lehce dokončenou sametově jemným mlékem. 

·  Ve svém automatickém kávovaru připravte espresso běžným způsobem. 

·  Napěňte 50 ml mléka tak, aby zdvojnásobilo svůj objem. 

·  Do espressa přidejte našlehané mléko a navrch servírujte mléčnou pěnu. 

Proč je důležité mít pro přípravu macchiata dobře servisovaný kávovar?

Vlivem každodenního používání kávovaru dochází k jeho postupnému zanášení a opotřebení jednotlivých dílů. Jestli máte doma model po záruce, je nejvyšší čas věnovat mu péči. Servisy a opravy kávovarů doporučujeme provádět každé 1 – 2 roky, a to i v případě, pokud kávovar pravidelně čistíte a odvápňujete dle pokynů výrobce. 

Co spočívá v servisu kávovaru? 

Pokud je kávovar po záruce, je nejvyšší čas zajistit mu důkladný servis. Zavolejte k nám na pobočku. V dohodnutý čas si u vás kávovar v Plzni a okolí vyzvedneme zdarma, ze vzdálenějších míst nám jej stačí poslat kurýrem. 

Kávovar nejdříve napojíme na diagnostiku. Případné závady vám obratem i s cenou zavoláme. Kávovar jsme schopni opravit do tří dnů. Pokud je kávovar v pořádku, provedeme základní servis spočívající v odvápnění a chemickém čištění difuzoru od kávové sedliny a kávového oleje, výměnu těsnění, seřízení mlecího mechanismu a nakonec provedeme tlakovou zkoušku. 

Možná se už kávovar nevyplatí opravit. V takovém případě nabízíme zánovní modely s minimálně roční zárukou nebo repasované kávovary za výhodné ceny. Vybrat si svůj kávovar můžete přijít osobně do naší pobočky ve Zbůchu u Plzně.