Potisk od profesionálů je pokaždé lepší než pokusy amatérů

Přidat na Seznam.cz

Snad každý chce vypadat dobře a ideálně ještě originálně. V dnešní době, kdy světu vládne konfekce, je však takřka nemožné tohoto efektu dosáhnout. Prakticky vše, co běžně nosíme, mají v garderobě i miliony dalších lidí. To se však dá alespoň částečně ošidit, a sice pomocí potisku.

Potisk doma

Pořídit si potisk trika nebo třeba bundy je docela levnou záležitostí, nicméně stále se najde mnoho kutilů, kteří nechtějí pro tento účel vynakládat žádné peníze, případně jen naprosté minimum. A ti se obvykle snaží udělat si potisk textilu svépomocí.

I když se to zdá na první dobrou jako nereálné, opak je pravdou. Vyrobit si potisk v domácích podmínkách je totiž docela jednoduchou záležitostí. Člověk k tomu potřebuje jen počítač, barevnou tiskárnu a speciální nažehlovací papír. Mimo papíru jde o vybavení, jež má dnes doma už skoro každý.

Pak už jen stačí vytvořit si vlastní logo ve vybraném grafickém editoru, vytisknout ho a přežehlit na vybrané oblečení.

Výsledek je často katastrofický již hned na začátku, nicméně občas se stane, že potisk vypadá dobře i několik následujících dní. Kdo by snad ovšem očekával, že se takovýto výtvor bude těšit dobré kvalitě dlouhodobě, nejspíš bude zklamán po prvním vyprání. 

Pračka je totiž největším nepřítelem jakéhokoliv nažehlovacího potisku. Z toho důvodu je lepší příliš doma neexperimentovat a raději nechat tyto věci profíkům.

Nejen textil

Pořídit si potisk triček Praha, případně jiného typu textilu, není vůbec drahou záležitostí. Často zákazník naopak zaplatí méně, než kdyby nakupoval oblečení u prodejce provařených značek.

Potisk může fungovat jako ozdoba nejen na textilu, nýbrž i na různých reklamních předmětech typu hrnečky či klíčenky. Hlavně plecháčky s potiskem jdou docela na dračku, jelikož se jedná o cenově dostupný, avšak velmi oblíbený dárek vhodný k mnoha příležitostem.