Plus size móda. Nebojte se jí, milujte ji, naučte se ji nosit

Přidat na Seznam.cz

Zapomeňte na předsudky, že móda pro plnoštíhlé musí být nemoderní. Proč? Protože jí nevěnují pozornost masové řetězce? Tím lépe, aspoň vás po světě nebude chodit spousta ve stejných outfitech, jak to s klasickými liniemi velkých obchodů bývá. Najděte si místo, butik, kde mají stylovou módu.

Moderní plus size fashion

Ono to není o tom, že se móda pro kypřejší tvary hůře šije. Jen je zapotřebí více materiálu, proto se prodraží základní výroba a řetězce by pak nemohly prodávat velikost 34 a 50 za stejnou cenu. Jejich problém. Najděte si proto originální kousky, v nichž budete vypadat krásně. Třeba takové šaty plus size. Tento kousek je ostatně ideální pro zdůraznění ženskosti. Umí dokonale vyzdvihnout přednosti, jelikož si lze pohrát s dekoltem, opásat pas, a pokud máte silnější nohy, zakryje je splývavá sukně. Trápí vás silnější ruce? Skvělé budou balonové rukávy. Máte větší bříško? Zkuste zavinovací střih, ideální jsou košilové šaty. Pomůže i detail řasení, který opticky „rozbije“ střed těla.

Zkuste šaty plus size

Outfity plus size mohou být různého typu, samozřejmě nejde jen o šaty, sukně, týká se to i topů a kalhot. I halenka totiž musí mít nějaký střih, aby zakryla nedostatky, stejně tak džíny, které by neměly být upnuté, ale zase nevolte volnější kalhoty typu těch se spadlým sedem, přidají vám kila. Kapitolou samotnou jsou i společenské šaty. Zde je důležité koukat se na střih, protože nějaké vrstvení, které jinde pomůže, zde nevyužijete. Tento typ oděvu má pevnější strukturu a jasně definovaný střih. Korzetová konstrukce pomůže vytvarovat postavu, opticky ji doladí barvy. Tmavší nebo více odstínů nevytváří tak velkou plochu, takže se vizuálně opět zmenší vaše míry. Můžete však mít vícedílné kousky, modely složené z šatů a nějakého pláštíku nebo přehozu. Bolerka se už moc nenosí, působí to nemoderně. Kde mají plus size fashion? V butiku La Silueta, kde vám i poradí, co by vám slušelo.