Nová střecha? Nikoliv, zrenovovaná!

Přidat na Seznam.cz

Každá střecha jednou doslouží. To ale neznamená, že se je hned nutná její výměna za krytinu novou. V mnoha případech postačí ji zrenovovat. Zbavit koroze, mechu, lišejníků a natřít k tomu určeným nátěrem.

Střecha patří mezi nejdůležitější a tím pádem i nejdražší komponenty domu. Její hlavní funkcí je ochránit dům a jeho interiér před nepřízní počasí. V zájmu každého stavitele samozřejmě je, aby mu střecha vydržela co nejdelší dobu. Toho lze dosáhnout v podstatě dvěma způsoby: volbou kvalitních materiálů a následně správnou péčí.

Jak se starat o střechu?

V první řadě ji minimálně jednou ročně podrobit zevrubné kontrole profesionálem a i ty sebemenší problémy odstranit. Ony totiž nezmizí. Mnohdy se zhoršují, až se dostanou do stádia, kdy střešní krytině není pomoci. Obejít dům a ujistit se, že je krytina v pořádku a neporušená, je ale vhodné i po silnějším větru.

Čistota je základ

Dále je důležité střechu udržovat v čistotě, plechové střechy zbavovat koroze, taškové a šindelové mechů a lišejníků. To je možné několika způsoby. Například v případě napadení střechy mechem si můžete poradit svépomocí. Stačí se vybavit rozprašovačem s teleskopickou násadu a postižené plochy postříkat k tomu určeným prostředkem, který seženete ve vybraný drogeriích a hobby marketech. Mech by měl zmizet s prvním silnějším deštěm. Pokud je ale znečištění rozsáhlejší, popřípadě je vaším problémem zkorodovaná plechová střecha, bude lepší, když tuto práci svěříte profesionálům.

Stará střecha jako nová

Čištění střech můžete svěřit například firmě Dachmantechnik zabývající se profesionálním lakováním betonových a keramických střešních tašek každého typu stejně jako kompletní renovací plechových střech. Ta vaši střechu vyčistí tak, že bude čistotou přímo zářit, ale také ji ošetří ochranným nátěrem, po kterém bude vypadat jako nová. Speciální nátěr střech, který při své práci používá, navíc splňuje i preventivní funkci. Zabraňuje korozi i opětovnému růstu mechu a lišejníků. Barvy, které používá jsou navíc určeny pro většinu nepříznivých povětrnostních podmínek. A to vše v cenách od 350 Kč za metr čtverečný. Ve srovnání s cenou střechy nové to je cena za hubičku.