Moderní kuchyňské trendy: Design a funkčnost v roce 2023

Přidat na Seznam.cz

Plánujete dodat své kuchyni moderní vzhled? Pak by se vám mohla hodit znalost aktuálních trendů, a několik tipů na to, jak svou kuchyň udělat nejen moderní, ale také praktickou a funkční.

Plánování nové kuchyně není jednoduchá věc. Koupit si hotovou kuchyňskou linku je sice jedno z řešení, ale nezajistí vám maximální spokojenost. Pokud však  plánujete ve své kuchyni trávit o něco více času, než ráno uvařit kávu, a večer si ohřát v mikrovlnce pizzu, možná by stálo za to přizpůsobit kuchyni vašim potřebám a vkusu. Co tedy vlastně současné trendy nabízí? 

1. Otevřené police

Aktuálním trendům vládne vzdušnost a otevřený prostor. Kuchyňským skříňkám sice úplně neodzvonilo, ale stále častěji uvidíte kombinace skříněk a úložných polic. 

2. Koberce

Kuchyně jsou především funkční a účelné tvrdé povrchové úpravy to odrážejí, ale s otevřeným plánem, který dominuje modernímu bydlení, jsou stále více prostory, které vyžadují flexibilitu a přizpůsobivost. Koberce v kuchyni jsou dokonalým doplňkem, který prostor nejen změkčí, ale také zónuje. Ideální je použití koberce pod kuchyňský stůl. Oddělíte tak jídelní a pracovní zónu a kuchyně tak dostane další rozměr. 

3. Rákosové sklo

Rákoskové sklo zažívá plné oživení a je skvělým doplňkem buď prosklených vitrín, komod na pracovní desce nebo u pekařských stolů. Tento stylový upgrade dodává kuchyni současný šmrnc a je ideální pro maskování každodenního nádobí.

4. Aktuální barvy

Rok 2023 nadále ukazuje rostoucí trend klidu v kuchyni, protože spotřebitelé chtějí vnést do exteriéru přírodní textury a materiály. Modrá a zelená zůstávají sice stále populární, ale neutrální odstíny jsou stále oblíbenější, protože domácnosti hledají klidné prostředí. Nicméně konkrétní představu o barvě, kterou zvolíte a kombinacích materiálů je lepší zvolit a naplánovat předem, než vše řešit za pochodu. S plánováním kuchyně vám může efektivně pomoci 3D návrh na www.zarizujibyt.cz

5. Dřevěné podlahy

V kuchyni by se neměla podceňovat její schopnost zůstat nadčasová a vyvážit umělé povrchy s vysokým leskem a spotřebiče z nerezové oceli. Správný tón dřeva také změkčuje vysoce lesklé, tvrdé přírodní povrchy, jako je mramor a křemen. Dřevo je interiérová stálice, ale i zde je podstatné, zvolit správný typ a barvu materiálu.