Móda pro plnoštíhlé. Kde najdete kvalitní šaty?

Přidat na Seznam.cz

Máte nějaké křivky, které byste rádi zvýraznili? Zapomeňte na nevkusné a nepohodlné modely a sáhněte po oblečení, které vaši postavu dokonale podtrhne. Ať už je vaším trumfem bříško, zadeček či prsa, vždy existuje kousek, který vám lichotí a nejen zastře co chcete, ale zároveň zdůrazní vaše přednosti. V módním světě platí pravidlo: Nejde o to, co máte, ale jak to nosíte. Investujte do sebe a vaše garderoba vám poděkuje. 

Ideální letní šaty pro plnoštíhlé

Šaty jsou ideální pro zdůraznění ženskosti, ovšem pro některé dámy jsou právě bohužel prostředkem pro to, aby zakryly nějaký ten centimetr navíc. Chyba! Pamatujte, že každému sluší oblečení na míru. Nic malého, aby někde něco nepřetékalo. A ani nic velkého, co vám ještě přidá na objemu. I krásné letní šaty pro plnoštíhlé mohou dokonale vyzdvihnout přednosti. Jen si vezměte třeba kousky, které evokují orientální styl. Dlouhé sukně, balonové rukávy a zavinovací střih. Nebo košilové šaty. Rozepínací šaty můžete nosit samostatně, lze je nechat rozepnuté a pod ně si vzít třeba overal, takže šaty budou jako plášť. Pokud máte třeba větší bříško, vezměte si pásek a šaty si klidně nakasejte. Vytvoří se vám pas. Další fígl? Slušet vám bude design, který právě objemnější střed těla „rozbije“. V oblasti bříška může jít o nařasení, falešný efekt zavinutí, našitý pás žabičkového stylu apod. 

Šaty na ples pro plnoštíhlé 

Jestli hledáte společenské variace, můžete se řídit radami výše. Jelikož nejen šaty na ples pro plnoštíhlé mají většinou pevnější strukturu a jasně definovaný střih, nevypomůžete si například páskem apod. To nevadí. Zkuste to s barvami. Více odstínů nevytváří kompaktní velkou plochu, takže se opticky zmenší vaše míry. Pracujte i s modifikacemi, jako jsou například vícedílné kousky. Velmi nápadité jsou modely, které se skládají ze dvou kusů, jakoby kratších šatů a vrchního pláště. Vybírejte kousky, které mají nabíraná ramena, větší vršek opticky zmenší spodek. Jen si dejte pozor, pokud máte příliš mohutná ramena. Každý je individuální, proto je nejlepší zajít přímo do butiku. Zkuste La Silueta, kde vám poradí.