Kontaktní čočky měnící vzhled

Přidat na Seznam.cz

Vypadat jinak, a přitom stále dobře, lze například pomocí nového oblečení nebo účesu. Kdo chce jít ještě dál, může si opatřit tetování, případně dokonce plastiku. 

Změna je dnes možná dokonce i u barvy očí. Naštěstí k tomu není potřeba podstupovat žádné drastické zákroky, bohatě postačí koupit si barevné čočky.

Jsou levné

Co se dioptrických pomůcek a změny vzhledu týče, ještě donedávna hrály prim brýle. Ty se dají totiž běžně pořídit v mnoha barevných i designových variacích. Pro někoho ale může být problém v ceně. Hlavně lidé, jež touží po brýlích primárně kvůli jejich vizuálním kvalitám a nemají žádnou dioptrickou vadu, nechtějí dávat za obroučky několik tisícovek.

Čočky jsou na tom v tomto směru o dost lépe. I když se dají sehnat barevné čočky levně, neznamená to ale, že by stály jen pár korun. Hodně zde záleží na velikosti balení a typu. Jednodenní verze z logiky věci stojí méně než dlouhodobé modely.

Nejen decentní změna

Na rozdíl od brýlí je možné dosáhnout se speciálními čočkami i decentní proměny. Standardní verze totiž mění pouze barvu duhovky, takže lidé, kteří dotyčnou osobu s čočkami neznají, nemají šanci cokoliv poznat.

Běžně se dají koupit i mnohem divočejší modely, které již mohou člověka skutečně proměnit k nepoznání. Rudé, černé či třeba modré oči snadno dokáží okolí vyděsit. Tyto čočky se samozřejmě standardně nenosí. Většina lidí si je kupuje jakožto doplněk pro své masky, když jdou třeba na maškarní večírek.

Nejsou pro každého

Stejně jako brýle, tak ani kontaktní čočky lidé nemusí vždy dobře snášet. Hlavně jedinci s citlivějšími rohovkami mohou mít problémy. Z toho důvodu se doporučuje si nejprve koupit menší balení, čočky odzkoušet a pokud budou vyhovovat, pořídit si třeba další.

Tento druh produktu se u nás dá sehnat poměrně snadno. Existuje celá řada solidních e-shopů typu Top Crazy https://www.top-crazy.cz, kde je možné nakoupit kvalitu za dobré peníze.