Koberce jsou zpátky

Přidat na Seznam.cz

Vybrat si dnes vhodnou podlahovou krytinu může být běh na dlouhou trať, zvláště pro nerozhodné. Možností je v současné době totiž přehršle a lidé, co se v jednotlivých typech krytin moc neorientují, mohou mít problémy.

Naštěstí ještě existuje klasika ve formě koberců, u kterých není potřeba mít žádné široké znalosti. Zvolit si vhodný tepich je totiž docela snadné.

Čistí se snadno

Koberce v posledních desetiletích nejen u nás zaznamenaly docela velký pokles poptávky, nicméně toto období netrvalo věčně. V současné době jsou koberce naopak velice populární a lidé si je kupují stále víc a víc. Jedním z důvodů, proč se tak děje, je už mnohem jednodušší udržovatelnost.

Samozřejmě, že laminátové podlahy jsou v tomto ohledu mnohem dále, avšak i tepich už lze se správnými čisticími prostředky poměrně snadno uvést do původního stavu. Často proti čistidlům nové generace dokonce neobstojí ani skvrny od polévek. 

Koberce už nejsou takový problém ani pro alergiky. Moderní vysavače je totiž dokáží zbavit roztočů a dalších alergenů typu zvířecí srst natotata. 

Šetří peníze

Málokdo to ví, ale dobré koberce dokáží svým majitelům ušetřit i nějakou tu korunu navíc. Hlavně v dlouhovlasých modelech se dlouhodobě udržuje teplo, takže i když se místnost vytápí méně než obvykle, díky potupnému uvolňování energie z koberce dochází k tepelné pohodě. A kdo méně zapíná topení, ten i méně platí.

Dobrý koberec se samozřejmě pozná mimo jiné i podle své měkkosti. Na některých typech je radost chodit i bez ponožek, což se o jiných podložích určitě říci nedá.

Nejlepší kousky

Lidé toužící po něčem skutečně extra si domů koupí pravý orientální koberec. Takové verze tepichů jsou vždy vyráběny ručně a pokaždé pouze z přírodních surovin. S kvalitními orientálními koberci navíc zároveň kupci získají i hodnotná umělecká díla, která vydrží při správném udržování dlouhé desítky let bez jediné změny.