Kdy má smysl kouřit elektronickou cigaretu a jakou zvolit?

Přidat na Seznam.cz

Rádi byste přestali kouřit? Závislosti na nikotinu vás pomohou zbavit jednorázové elektronické cigarety. Jak fungují a na základě jakých parametrů vybrat ty pravé?
Od chvíle, kdy spatřily světlo světa elektronické cigarety, což bylo v roce 2006 v Číně, si získaly mnoho příznivců. Víte, že Česká republika byla jednou z prvních zemí, která je začala prodávat? Od té doby ale uplynulo hodně vody. Výrobci během uplynulých 17 let rozšířili a stále rozšiřují nabídku o další a další zajímavé příchutě, které kouřené pozvedávají na novou úroveň.

Zdravé kouření neexistuje

Podle studií by elektronická cigareta měla být méně škodlivá než cigareta klasická. E-liquid totiž nehoří, a tudíž se z něj neodpařují škodlivé látky. Dochází pouze k zahřívání náplně. To ale neznamená, že je elektronická cigareta zcela nezávadná. Není. Obsahuje totiž jiné zdraví škodlivé látky, které mohou dráždit oči i dýchací cesty. A i elektronické cigarety obsahují nikotin, jen v menším množství. Pokud jste tedy nekuřák, rozhodně vám kouření elektronických cigaret nemůžeme doporučit. Pokud však jste kuřákem klasických nikotinových cigaret, které chcete omezit, představují elektronické cigarety dobrý způsob, jak toho dosáhnout. A jakou zvolit?

E-cigareta pro začátečníky? Doporučujeme jednorázovou!

Pokud s elektronickým kouřením začínáte, doporučujeme vám tak učinit s cigaretami jednorázovými. Vydrží až 600 potáhnutí, není třeba ji nijak udržovat a vejde se vám do kapsy i kabelky. Například na e-shopu hqd.cz najdete hned tři typy jednorázových cigaret. HQD Wave, HQD Cuvie a HQD Super Pro. Všechny nabízejí špičkovou chuť, hustý dým a báječné příchutě, jako jsou broskev, mango, pomeranč, meloun, cuava, mentol, třešeň a spousta dalších. Liší se od sebe především množstvím potahů. Zatímco jednorázová e-cigareta HDQ Wave vydrží 300 potahů, modely HQD Cuvie a Super Pro ji skýtají dvojnásobně více. Model Super Pro navíc obsahuje i větší množství nikotinu (20 ml). A díky svému kovovému provedení na pohled vypadá opravdu luxusně.

Vyžádejte si certifikát o zdravotní nezávadnosti

Jednorázové cigarety elektronické dnes seženete na každém rohu. Nejenom ve specializovaných obchodech, ale také v trafikách i na benzínových pumpách. Zaměřte se ale na ty prodejce, kteří jsou schopni vám k produktu doložit certifikát o zdravotní nezávadnosti. Poctivý obchodník by vám ho měl doložit.