Jakým mýtům o nabíjení baterie telefonu věříte?

Přidat na Seznam.cz

V dnešní době má každý z nás u sebe mobilní telefon. I přesto však věříme celé řadě naprostých nesmyslů, kvůli kterým zkracujeme životnost svého parťáka na cesty. Na co si musíte dávat pozor, pokud chcete prodloužit životnost své baterie?

Jak se k baterii chovat?

Pojďme se společně podívat na fakta a mýty o nabíjení baterií. Dávejte pořádný pozor, protože vám řekneme, jak se správně chovat, aby vám telefon vydržel co nejdéle.

  • Nenechávejte svou baterii vybít na 0 %, než ji píchnete do nabíječky. Stejně tak ji nenechávejte v síti, pokud jste dosáhli 100 %. Proč? Ideální pracovní teplota moderních baterií se pohybuje mezi 20 až 80 %. Právě v této fázi pociťuje nejmenší namáhání, takže podává nejlepší výkon a nejpomaleji se opotřebovává.
  • Používejte jen originální nabíječku od dodavatele. Ta s sebou totiž přináší přesně nastavené regulující prvky, díky kterým chráníte svou baterii.
  • Nenechávejte svůj telefon během letních měsíců ležet na přímém slunečním světle. Bateriím vysoké teploty opravdu neprospívají – mají rády spíše chlad.
  • Občasné vypnutí mobilu bohužel nepomáhá zachovat výdrž baterie. Moderní zařízení takto nefungují.
  • Pokud zrovna nepoužíváte wi-fi, Bluetooth či GPS, raději dané aplikace vypněte. Zbytečně si vybíjíte baterii.
  • Po několika letech používání mobilu si klidně nechte vyměnit starou baterii za novou.

Spousta šikovných tipů na jednom místě

Chcete znát všechny důležité podrobnosti ohledně nabíjení baterií? Zajímá vás, co vše zvládne voděodolnost telefonu IP 68? Milujete technologie a chcete být neustále v obraze? V takových případech si každý den otevřete populární magazín Wired.

Dočtete se spoustu zajímavých informací o moderních technologiích, současné vědě a samozřejmě i byznysu. Stačí kliknout na výše vložené odkazy a ihned můžete začít číst.