Jak na podlahové označení výrobních prostor?

Přidat na Seznam.cz

Každý podnik by měl respektovat pravidla, která jsou daná bezpečností a ochranou zdraví při práci. Hlavním účelem je eliminovat rizika vzniku pracovního úrazu. V České republice existují různé normy a vyhlášky zabývající se tím, jak předcházet úrazům v zaměstnání. V následujících řádcích se podíváme konkrétně na to, jak přistupovat k podlahovému značení. 

Značení podlah má obrovský význam

První možností je samolepicí podlahová páska. Jedná se o jednoduché, ale efektivní řešení značení podlah. Páska je vysoce odolná, navíc je dostupná v mnoha barevných alternativách. Nicméně někdy je u větších ploch nezbytné použít přímo barvu. V obou případech však má značení podlah několik funkcí, a to: 

  • usměrnit provoz ve skladu,
  • zajistit dobrou organizaci a bezpečnost při práci,
  • vymezit části pro nakládku a vykládku zboží,
  • označit nebezpečné oblasti.

Stačí se podívat do výrobních podniků a skladových prostor. V průmyslových provozech se provádí plošné značení, které nastoluje dokonalou přehlednost. Vysokozdvižné vozík ví, kudy má jezdit, stejně tak i chodci znají trasu, kterou se mají vydat, pokud potřebují přejít z jedné strany skladu na druhou. 

Kdo provádí značení podlah?

Pokud hledáte společnost, která má ve svém portfoliu služeb značení výrobních prostor, oslovte J.A. Clean. V daném segmentu působí již 14 let a specializuje se na opravy i hloubkové čištění průmyslových podlah. Klientelu má nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a Rakousku. 

Zmíněná firma si zakládá na kvalitním týmu a profesionálním přístupu. Mezi významné zákazníky dané společnosti patří například i ŠKODA AUTO, MUBEA, DHL Supply Chain či Continental Automotive. Portfolio služeb zahrnuje podlahové i dopravní značení, značení schodiště, ale i dalších prostor.