Jak motivovat klienty v době úspor? Inovativní přístupy v oblasti poskytování služeb!

Přidat na Seznam.cz

Podnikání v době úspor přináší řadu výzev, a to nejen pro podniky, ale i jednotlivé poskytovatele služeb. Právě v této době se klienti stávají mnohem opatrnějšími a pečlivě vybírajícími spotřebiteli, kteří věnují zvýšenou pozornost tomu, jaké služby využívají a za jakou službu vynaloží své peníze. Jak tedy mohou malí podnikatelé a živnostníci ve službách motivovat své stávající i potenciální klienty v krizových dobách a zaujmout je svým přístupem? Cesta k zákaznické loajalitě může vést skrze inovativní přístupy rezervačního systému!

Jednoduchost provedení rezervace je rozhodující

V době, kdy klienti očekávají hladký průběh objednávky či rezervace přes online kanály, může snadná a rychlá online rezervace znamenat preferenci právě vaší nabídky před konkurencí. Ať už se věnujete jakémukoliv oboru, je důležité se zamyslet nad investicemi do moderních a uživatelsky přívětivých online rezervačních platforem, které zákazníkům umožní objednání služeb z pohodlí domova a třeba i něco více.

Věrnostní program jako motivace k další návštěvě

Vytvoření věrnostních programů v rámci online rezervačního systému může být dalším efektivním způsobem motivace klientů. Nabídkou slev, bonusů nebo speciálních nabídek pro pravidelné zákazníky ukážete, jak moc si vážíte jejich loajality. Nemusíte přitom investovat do zákaznických karet, vývoje aplikace nebo QR kódů na vašich provozovnách. Některé rezervační systémy mají možnost aktivace věrnostního programu v rámci svého rozhraní již předpřipravenou.

SMS upomínka jako praktický pomocník pro obě strany

Ve chvíli, kdy se každá rezervace a klient cení, může být efektivním nástrojem i zasílání sms upomínek na objednané termíny. Taková forma komunikace umožňuje rychlé a přímé upozornění na blížící se termín nebo rezervaci. To je důležité nejen z důvodu minimalizace neobsazených termínů, ale také jako vzkaz zákazníkům, že jsou pro podnik důležití. Kromě připomínek konkrétních termínů můžete dále používat rozesílky pro přání k narozeninám, předání časově omezeného kreditu na své služby, automatické povýšení zákazníků mezi VIP nebo můžete zkusit oslovit ty, kteří si již delší dobu nevyužili vašich služeb.

Chcete využít všech zmíněných online vychytávek u vašeho podnikání a neplatit přitom několik systémů či aplikací? Vše a mnohem více za vás zařídí online rezervační systém Reservanto, který v sobě skrývá nejen online rezervace, ale i věrnostní programy, sms upomínky nebo pokladní systém. Spojte v jednom nástroji vše, co pomůže vašim zákazníkům opět vyhledat vaše služby.