Jak dostat své peníze z dlužníka zpět bez soudu?

Přidat na Seznam.cz

Řešíte už nějaký čas člověka, jenž neplní své finanční závazky vůči vám? Začínáte se dostávat do potíží, protože jste počítali s příjmem, který jste neobdrželi? Pak svou situaci raději začněte ihned řešit. Víme, jak vše napravíte rychleji a pohodlněji.

Mimosoudní řešení je lepší

Možná vás napadlo dostat celý případ k soudu. Pak věřte, že takové řešení je velmi zdlouhavé, finančně náročné a nemá jistý výsledek. Ve vašem případě je mnohem lepším řešením soukromý exekutor.

Jak vlastně probíhá vymáhání pohledávky tímto způsobem?

  • Nejdříve se musíte obrátit na ověřeného exekutora, který posoudí celý případ, sdělí vám předpokládanou úspěšnost vymáhání, čas trvání a náklady spojené s exekucí.
  • Následně buď vy, nebo zvolený profesionál, sepíšete podání návrhu na exekuční řízení. To předáte soudu a počkáte patnáct dní na potvrzení. Je-li váš požadavek oprávněný, dostanete zelenou.
  • V další fázi složíte vratnou zálohu exekutorovi (je stanovená podle výše vymáhané částky). Nemusíte se bát kdovíjakých výdajů, jelikož náklady na exekuci i odměnu exekutora platí dlužník.
  • Ve finále doručí exekutor dlužníkovi usnesení o nařízené exekuci, stejně jako exekuční příkazy.

Mezi nejběžnější řešení patří čerpání peněz z bankovního účtu dlužníka. Pokud nemá dostatek financí, exekutor sáhne na jeho movitý a nemovitý majetek. Ten následně míří do veřejné dražby, kde se prodá. Ze získaných peněz se umoří celý dluh.

Na koho se obrátit?

Ideálním řešením je ověřený exekutorský úřad s dobrou úspěšností. Dobrým příkladem je třeba exekutorský úřad Ostrava, kde působí exekutorka Mgr. Pavla Fučíková. Její kontakty najdete na webových stránkách pod vloženými odkazy.

Nemusíte být z Ostravy ani z jejího okolí. Tito odborníci totiž působí po celém území České republiky.