Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Přidat na Seznam.cz


Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Nepodceňte správnou strategii

Investiční zlato vám dokáže přinést velmi pěkné zhodnocení. To samozřejmě platí jen v situaci, kdy víte, jak na něj. Na co musíte myslet?

Za prvé je nutné uvědomit si, že tento produkt je typicky konzervativní středně až dlouhodobá investice. Z toho důvodu zapomeňte na jakékoliv pokusy o časování trhu. Ty si nechte spíše pro kryptoměny, IPO, NFT a podobné volatilní příležitosti…

Pokud tedy v posledních týdnech prudce vzrostla cena zlata, nenechte se tímto faktem zastrašit. I přesto je pořád vhodná doba k nákupu. Vás totiž nezajímají události několika týdnů (ty nemají v řádu dekád žádný efekt), ale spíše dlouhodobé předpovědi předních světových analytiků.

Ti mají naprosto jasno – budoucí cena zlata bude oproti té dnešní několikanásobná. Nevěříte? Pak se podívejte, kolik stálo zlato před osmnácti lety. A pak před čtyřiceti. Padesáti a tak dále. Jedná se o neustále se opakující historický cyklus.

Subjektivními dojmy poháněné čekání na korekci vás tak ve výsledku pouze ochudí o nejlepší čas k nákupu. Jednejte na základě dat a analýz, ne pocitů.

Na co si ještě musíte dávat pozor?

Velký pozor si dávejte především na naprosto odlišné ceny úplně stejných produktů. Každý obchodník vám konkrétní slitek prodá za jinou částku (nakupujte jen fyzické zlato). Jak je to možné?

Žádná tuzemská mincovna zkrátka nevyrábí vlastní zlaté slitky ani cihličky. Tyto třpytivé produkty se k nám dováží ze švýcarské rafinérie Argor-Heraeus, Německa, Austrálie a tak dále…

Během procesu přepravy až k nám se vystřídá mnoho různých subjektů. Každý z nich si utrhne svůj díl koláče. To samé platí i pro české obchodníky.

Ve výsledku si například nejlevnější gramový slitek můžete pořídit buď za 2 000 Kč, 2 200 Kč, 2 300 Kč, ale klidně i za 2 550 Kč. Chcete zbytečně vyhazovat peníze z okna? Ne? Pak poctivě porovnávejte jednotlivé nabídky!