Ekologický životní styl není ničím složitým. Jak nahradit plasty?

Přidat na Seznam.cz

Plastové znečištění naší planety je stále diskutovanějším tématem, se kterým se konečně pomalu a jistě začíná moderní civilizace vypořádávat. Rozhodně se však nejedná pouze o práci pro velké mezinárodní společnosti a státy, ale zapojit se musí každý z nás. Z dlouhodobého hlediska přitom pomáhají i úplné maličkosti. Kde začít?

Nakupujte šetrně

Naprostým základem je pořizování pouze takového zboží, které spolehlivě využijete a nebudete jej muset zanedlouho vyhazovat do popelnice. To platí jak pro potraviny, tak i elektroniku, mycí prostředky a další vybavení. Vyhýbejte se produktům zabaleným do jednorázových plastových obalů. S tím se přirozeně pojí i samotné tašky a pytlíky, o jejichž nahrazení se postarají šetrné síťové tašky. Ty jsou levné, odolné a neničí ekosystém.

Z hlediska našich domácností stojí za zmínku rohože a rohožky, šňůry na prádlo a samozřejmě i pytle na odpadky. Pokud to je možné, nahraďte všechny špatně recyklovatelné materiály vhodnějšími přírodními prostředky. Současná doba nabízí celou řadu zajímavých a levných řešení.

Z maličkostí se skládá celek

Žádná oblast není tak nepodstatná, abyste na ni zapomínali. Příkladem je i sportovní náčiní, kdy jasně vedou jutová a bavlněná švihadla, stejně jako klasická lana na šplh. Není jediný důvod kupovat dané pomůcky z umělé hmoty, když jejich přírodní varianty představují velmi levnou a odolnou alternativu.

Kde se vlastně dají zmíněné položky sehnat? Nechte si je přivézt díky nákupu v internetových obchodech. Mezi populární dodavatele patří známá společnost Delana, jež se specializuje na lana a provazy ve všech provedeních. Její stránky najdete pod výše vloženými odkazy, přičemž se před vámi ihned objeví pestrý výčet nejrůznějšího zboží za pěkné ceny.