Chcete snížit důsledky nenasytné inflace? Investujte

Přidat na Seznam.cz

V posledních měsících drtí naši ekonomiku dvojciferná inflace. Ta představuje velký problém nejen pro majitele firem, ale i rodiny a jednotlivce. Kvůli ní totiž velmi rychle ztrácí naše úspory na hodnotě. Přesně proto se stále větší množství lidí obrací na nejrůznější formy investic. Jaké stojí za to?

Buďte opatrní

Během jakékoliv práce s financemi je nutné dbát extrémní opatrnosti. V naší malé zemi se pohybuje ohromné množství podvodníků, kteří z vás pod záminkou pohádkového zbohatnutí vylákají jmění. Bude-li vám někdo slibovat desítky procent zhodnocení v řádu měsíců, raději dejte ruce pryč. S velkou pravděpodobností se totiž jedná o podvod.

Naštěstí i přesto existují zajímavé a poměrně bezpečné produkty. Průměrný výnos ověřených investic pro začátečníky činí přibližně 10 až 15 procent ročně. Poté záleží jen na vás, jestli vám padnou do oka akcie, dluhopisy, fondy, kryptoměny nebo třeba zajištěné úvěry do nemovitostí. Ať tak, či onak, nezapomínejte používat zdravý rozum a investiční kalkulačky.

Nemovitosti vedou

Mezi nejpopulárnější a nejstabilnější příležitosti patří bezesporu nemovitosti. Ne všichni však disponujeme miliony korun, abychom mohli nakupovat byty a domy. Pokud vás i přesto daná oblast zajímá, nenechte si ujít zajištěné úvěry. To neznamená, že si budete brát půjčky. Ba právě naopak.

S pomocí populární platformy Bondster se můžete stát součástí jednoho celku. Ten poskytuje úvěry různým ověřeným zájemcům, přičemž jejich splácení je pojištěné zástavou nemovitosti. Díky tomu maximálně snížíte riziko a dosáhnete výnosů okolo patnácti procent ročně. Podívejte se na stránky pod vloženým odkazem a prohlédněte si jednotlivé příležitosti. Největší výhodou je fakt, že lze investovat klidně jen několik tisíc korun.