Cesta k úspěšnému řízení firmy

Přidat na Seznam.cz

Inspirující cesta za MBA ve specializaci Executive Management

V životě nás často provází nepříjemné komentáře, které mohou ovlivnit naše sebevědomí a rozhodnutí. Milan Vrzal (58), zažil na vlastní kůži, jak takové „komentáře“ mohou ovlivnit rozhodování o vlastním vzdělání a kariéře. Díky své odvaze a odhodlání se však Milan stal inspirací pro mnoho lidí, kteří se rozhodli investovat do svého vlastního rozvoje.

Na střední škole Milanovi spolužáci občas říkali, že nemá na učení buňky, což zanechalo v jeho paměti hlubokou jizvu, i když jeho prospěch nebyl až zas tak špatný. Tento negativní zážitek nicméně ovlivnil jeho pozdější rozhodování ohledně vzdělání. Když se dostal do věku, kdy by mohl zvážit vysokoškolské studium, sám sobě nevěřil. Namísto přihlášky na vysokou školu se rozhodl podnikat a ve věku pouhých 22 let začal svou kariéru v oblasti stavebnictví 

Milan byl šikovný, měl nadšení pro stavební práce a byl nejen manuálně zručný, což mu umožnilo založit si po relativně krátké době malou stavební firmu. Jeho firma postupně rostla a získávala si renomé na trhu. Milan si však brzy uvědomil, že k úspěšnému řízení firmy nestačí pouze znalost stavebního řemesla. Potřeboval znát také management a strategické dovednosti, které by mu umožnily rychleji reagovat na tržní změny a efektivně řídit svou firmu.

Těžké Milanovo rozhodování, zda studovat MBA

V následujících letech Milan navštěvoval různé ad hoc kurzy, aby se zdokonalil v oblasti managementu. Tyto kurzy mu pomohly zlepšit jeho dovednosti a znalosti, ale stále měl pocit, že by se mohl a měl dozvědět více a díky tomu také dosáhnout většího úspěchu. V té době se k němu přihlásil dávný kamarád, který byl ve stejném věku jako on, a přesvědčoval ho, aby šel studovat MBA na pražskou European Business School SE.

Milan byl ohledně tohoto nápadu skeptický. Argumentoval kamarádovi tím, že nemá vysokoškolské vzdělání a že na to už „mentálně nemá“. Jeho kamarád mu však vysvětlil, že k absolvování MBA nemusí mít titul z vysoké školy, pokud může doložit alespoň 5 let praxe v manažerské pozici. Milan jako jednatel své stavební firmy tuto podmínku splňoval. Nakonec se rozhodl vystoupit ze své komfortní zóny a přijmout výzvu a zapsat se na MBA program ve specializaci Executive Management.

Již během studia MBA začal Milan vnímat situaci tak, že se jedná o jedno z nejlepších rozhodnutí v jeho životě. Získal mnoho nových znalostí a dovedností, které mohl okamžitě aplikovat ve své firmě. Studium mu poskytlo přehled o fungování firmy a umožnilo mu lépe porozumět oblastem, ve kterých byl předtím nejistý. Navíc, studium na MBA programu mu otevřelo dveře k novým přátelstvím a obchodním partnerstvím mezi spolužáky i lektory.

Lektoři z praxe 

European Business School SE se výrazně liší od běžných MBA programů. Jedním z hlavních rozdílů je fakt, že škola má lektory z praxe. To znamená, že studenti jako Milan nejsou pouze vystaveni teorii, ale také reálným zkušenostem a znalostem z oblasti řízení firem. Toto spojení teorie a praxe je nepostradatelné pro úspěch v managementu a vývoji podnikání.

Milan se rozhodl studovat online formou, což je další výhoda European Business School SE. Škola chápe, že studenti mají často náročné pracovní povinnosti a rodiny, a proto jim poskytuje možnost flexibilního studia. Online studium umožňuje studentům pracovat na svém vzdělání v souladu s jejich pracovními a osobními závazky. Tato flexibilita byla pro Milana klíčová, protože mohl studovat v časech, které mu nejlépe vyhovovaly.

European Business School SE nabízí prostředí, kde se spojují praxe a teorie, a kde se studenti mohou růst nejen jako manažeři, ale i jako lidé. Milan je důkazem toho, že odvaha a víra v sebe mohou vést ke vzdělání a úspěchu v každém věku.

V žádném věku nejste příliš staří na to, abyste rozvíjeli 

Dnes, když Milan hodnotí svou cestu, je naprosto přesvědčený, že v žádném věku nejste příliš staří na to, abyste rozvíjeli své talenty a znalosti. Studium MBA mu pomohlo dosáhnout úrovně, o které se mu předtím ani nesnilo. Jeho příběh je inspirací pro všechny, kteří váhají investovat do svého vlastního rozvoje a zdokonalit se v oblasti, která je pro ně profesně důležitá. Milan dokázal, že i když Vám život postaví překážky, můžete je překonat a dosáhnout úspěchu, pokud budete mít odhodlání a víru v sebe sama.

Přijďte na Den otevřených dveří

European Business School SE pořádá každých 14 dní ve středu Den otevřených dveří, který může navštívit každý. Dovíte se na něm nejen obecné informace o průběhu studia, ale poradíme Vám i jaký program studia by byl vzhledem k vaší dosavadní praxi optimální. Stačí zahodit ostych a přijít se podívat a pobavit o příležitosti, která se Vám podobě studia prestižního MBA otevírá. Přijďte k nám na dobrou kávu, těšíme se na Vás.