Brusky jsou v dílně nezbytným pomocníkem každého kutila

Přidat na Seznam.cz

Když nevíte, čím obdarovat domácího kutila, který nejraději tráví čas ve své dílně, tak bruska může být velmi dobrou volbou. Má široké uplatnění při broušení, řezání a leštění různých materiálů. Bez ní je dílna nekompletní. Jaká je nabídka brusek na trhu? Představíme vám základní typy a vysvětlíme jejich využití.

Úhlové brusky a kotouče

Kdo se v dílenském nářadí vyzná, tak ví, že brusky mohou být úhlové nebo přímočaré. Každá se hodí pro něco jiného. S úhlovou bruskou můžete brousit třeba nože. Jsou vybavené brusným kotoučem. Na výběr je více druhů kotoučů. Na jejich výrobu se používá diamant, černý kámen, japonský kámen, jak to známe například u brusek značky Tormek a Dictum, jež patří mezi zákazníky k oblíbeným.

Brusné kotouče Tormek mají různou hrubost, některé jsou extra jemné pro opravdu dokonalou práci. V nabídce najdete i kotouče obtahovací, jež se používají k obtahování profilovaných nástrojů, jako jsou žlábková ostří řezbářských a soustružnických dlát. Jak je patrné, tak i řezbáři se bez brusky neobejdou, chtějí-li podávat co nejlepší výkony.

Přímočaré brusky

Dalším typem brusek jsou přímočaré brusky, které mohou být v provedení pásové brusky nebo brusky s plochým kotoučem. Většinou se využívají pro broušení velkých ploch – například dřevěných podlah při jejich renovaci.

Nejčastěji se však v dílně setkáte s bruskou kotoučovou, u níž pomocí výměny kotouče lze docílit různého typu broušení či leštění. Při výběru vhodného kotouče je třeba se podívat na to, s jakým modelem brusky Tormek je kompatibilní.

České hudební nástroje

Je váš domácí kutil zároveň i hráčem na nějaký hudební nástroj? Jestliže je milovníkem hudby, pak na webu České hudební nástroje se lze podívat na jejich bohatý sortiment. Najdete zde zástupce smyčcových nástrojů, jako jsou housle a violy, a také strunové nástroje kytary a ukulele. Nechybějí dechy, bicí i hudební nástroje pro děti, a to včetně příslušenství. Za sebou má prodejce už třicet let existence na trhu a pochopitelně i řadu spokojených zákazníků.