Žebříčku miliardářů agentury Bloomberg dominuje IT průmysl

Přidat na Seznam.cz

Thomas Piketty ve svém slavném díle Kapitál v 21. století tvrdí, že žádný příjem z práce nemůže překonat zisk ze zděděného kapitálu. Pokud jsme se však nenarodili v bohaté rodině a musíme tvrdě pracovat, vyplatí se vsadit na kariéru v IT průmyslu – takový je závěr Bloomberg Billionaires Index, který uvádí aktuální majetek 500 nejbohatších lidí na světě.

IT je jedním z nejmladších odvětví na seznamu – je zřejmé, že zbohatnutí v tomto sektoru trvá o několik desítek let méně než v jiných odvětvích. Elon Musk, majitel společností Tesla a SpaceX, se letos dostal na první místo žebříčku s odhadovaným čistým jměním 236 miliard doalrů. Druhé místo patří Jeffu Bezosovi, zakladateli společnosti Amazon (čisté jmění 197 miliard dolarů). Teprve na třetím místě je člověk mimo technologický průmysl – majitel koncernu LVMH Bernard Arnault (absolvent pařížské polytechniky a dědic bohatých průmyslníků).

Na dalších místech se umístili slavní představitelé IT sektoru: Bill Gates (130 miliard dolarů), Larry Page (126 miliard doalrů), Sergey Brin (121 miliard dolarů), Mark Zuckerberg (121 miliard dolarů), Larry Ellison (110 miliard dolarů), Steve Ballmer (109 miliard dolarů). První desítku uzavírá americká burzovní legenda Warren Buffet.

Bloomberg Billionaires Index je žebříček nejbohatších lidí na světě. Podrobnosti o výpočtu jsou uvedeny v analýze čistého jmění na profilové stránce každého miliardáře. Údaje jsou aktualizovány na konci každého obchodního dne v New Yorku.

Zdroj: CNBC