Zakladatel Lidlu je nejbohatší Němec

Přidat na Seznam.cz

Od roku 2001 se německý počet miliardářů ztrojnásobil. Jedním z nich je zakladatel společnosti Lidl. S odhadovaným majetkem 36 miliard eur, tedy v přepočtu přes 800 miliard korun, vede žebříček – dokonce před dědici BMW.

Zakladatel maloobchodního řetězce Lidl Dieter Schwarz se dostal na první místo žebříčku německých miliardářů. Vyplývá to z každoročního žebříčku 500 nejbohatších lidí, který sestavuje časopis Manager Magazin. S odhadovaným majetkem 36 miliard eur (884 miliard korun) tak Schwarz poprvé předstihl dědice BMW Susanne Klattenovou a Stefana Quandta, jejichž společný majetek časopis odhaduje na 33,3 miliardy eur, 817 miliard korun v přepočtu

V loňském roce se oba sourozenci umístili na prvním místě a letos jsou na třetím místě. Mezi nimi je rodina Reimannů, která prostřednictvím svého holdingu JAB Holding vlastní podíly v několika výrobcích spotřebního zboží.

Prvních deset má aktiva v trojciferných miliardách
Do první desítky se podle časopisu dostal také hamburský podnikatel v logistice a hlavní akcionář společnosti Lufthansa Klaus-Michael Kühne, farmaceutická rodina Mercků, rodiny Albrechtů a Heisterů (Aldi) a rodina Porsche. První skupinu uzavírají dva investoři společnosti BioNTech Thomas a Andreas Strüngmannovi, kteří jsou na devátém a desátém místě s odhadovaným objemem 14,8 miliardy eur.

Zdroj: Manager Magazin