Vzestup a pád kryptoměny Shiba Inu. Máme čekat další nárůst?

Přidat na Seznam.cz

Kryptoměna Shiba Inu se na pozadí nedávného prudkého růstu možná opět zhroutila, píše web Deseret.

Shiba Inu se během 24 hodin propadla o 30 %. Ke krachu došlo po masivních ziscích z minulého týdne a navzdory zvýšené diskusi na sociálních sítích kolem mince v posledních několika dnech. Po tak masivním růstu v posledních několika týdnech se však propad hodnoty mince očekával.

Proč minulý týden vystřelila vzhůru?

Mince Shiba Inu zaznamenala v posledním týdnu obrovský skok a od středy stoupla o 70 %. Kryptoměna dokonce překonala Litecoin a Avalanche AVAX a stala se 12. největší kryptoměnou na světě.

Část úspěchu je spojena s tajemnou investorem, který v posledních dnech nakoupil obrovské množství kryptoměny.

Hodnota mincí Shiba Inu, které na jaře 2021 zaznamenaly obrovský vzestup, než došlo k propadu v posledních týdnech opět poskočila poté, co generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk zveřejnil na Twitteru obrázek svého psa plemene Shiba Inu jménem Floki. Hashtag #SHIB začal trendovat a na sociálních sítích se kolem mince strhl šílený humbuk.

A pomohlo i to, že Coinbase přidala do své aplikace kryptoměnu Shiba inu, což umožnilo více lidem do produktu investovat.

Které kryptoměny jsou na vzestupu?

Kryptoměny jako Flokinomics, Baby Shiba Inu a SafeMoon zaznamenaly mírný nárůst, byť jsou to napodobeniny mince Shiba Inu.

Zdroj: deseret.com