Skupina PPF prodává Home Credit

Přidat na Seznam.cz

Česká finanční skupina PPF rozprodává svá aktiva na Filipínách a v Indonésii za 15 miliard korun. Kupující jsou spolek dceřiných společnosti japonské skupiny Mutsibishi UFJ Financial Group, uvedl server Aktuálně.cz

Home Credit poskytuje spotřebitelské půjčky a už skoro deset let působí v Indonésii a na Filipínách. Za tuto dobu poskytli půjčky více než osmi milionům klientů a získali devět milionů registrovaných uživatelů pro mobilní aplikaci Home Creditu. V Indonésii si úvěr od Home Credit vzalo pět milionů zákazníků a na mobilní aplikaci je jedenáct milionů uživatelů, uvedla společnost PPF v tiskové zprávě.

Skupina PPF nesdělila přesný důvod prodeje na tak lukrativních trzích. ,,Nyní nastal správný čas, abychom předali štafetu novým akcionářům, kteří mohou urychlit růst byznysu do dalšího období,“ řekl generální ředitel skupiny Home Credit Jean-Pascal Duvieusart. Filipíny a Indonésie byly klíčové trhy pro Home Credit.

Není to první trh, který PPF a Home Credit opouštějí. V září prodali svůj zbývající podíl (49,5 procenta) v ruské Home Credit & Finance Bank a přihodili i pár dceřiných společností. Vlastníky s plnou kontrolou je nyní skupina individuálních investorů.

Zdroj: Aktuálně.cz, PPF