Raiffesenbank stahuje pracovní inzeráty v Rusku a reaguje na kritiku z trhu

Přidat na Seznam.cz

Raiffeisenbank oznámila své rozhodnutí nahradit inzeráty, které obsahovaly zavádějící formulace naznačující rozšíření aktivit banky v Rusku, píše server Kyiv Independent.

Tento krok následoval po zprávě zahraničních médií, které nalezly desítky inzerátů na pracovní místa v Rusku, v nichž se hlásaly plány banky na růst v této zemi. V jednom z pracovních inzerátů, který vydala jednotka banky pro střední podniky v Rusku, se uvádělo, že jejími „hlavními cíli jsou několikanásobné rozšíření aktivní klientské základny a stabilní dvouciferný růst příjmů“.

V prohlášení poskytnutém Raiffeisen Bank International upřesnila, že citace uvedené v pracovních inzerátech nejsou v souladu s kroky, které banka již podnikla s cílem omezit své aktivity v Rusku, ani s jejími budoucími plány pro ruský trh.

Banka zdůraznila, že ačkoli má v úmyslu prodat Raiffeisenbank Russia, v současnosti největší západní banku působící v Rusku, pracovní pozice potřebné pro základní bankovní funkce budou nadále obsazovány nebo doplňovány. Zdůraznila však, že tyto nábory neznamenají žádné snahy o obchodní expanzi.

Zdroj: Kyiv Independent