Mastercard a Nexo představují kreditní kartu založenou na kryptoměnách

Přidat na Seznam.cz

Společnosti Mastercard a Nexo oznámily partnerství, díky němuž budou moci uživatelé využívat novou finanční službu, a to kreditní karty založené na kryptoměnách, informuje portál Geek Interia a portál Coin Journal.

Popularita kryptoměn stále roste, a tak není divu, že se stále více finančních institucí snaží stát se hlavními lídry na tomto prosperujícím trhu, jedním z nich je i Mastercard, který právě oznámil partnerství s estonskou společností Nexo, která nabízí půjčky a možnosti spoření v kryptoměnách (například spořicí účet převážně ve stablecoinech).

Kryptoměny vstupují do běžných platebních systémů

Výsledkem bude kreditní karta, která uživatelům umožní provádět platby omezené nikoli shora stanoveným limitem, ale prostředky v kryptoměnách v jejich vlastních digitálních peněženkách, aniž by je museli prodávat. To znamená, že limit bude pro každého uživatele jiný, což poskytne věřiteli i dlužníkovi větší flexibilitu a možnost nabídnout výhodnější nabídku.

Zákazníci budou moci kartu používat bez větších omezení, tj. není stanovena žádná minimální výše měsíční splátky (splátce si zvolí libovolnou částku) ani výdajový limit s výjimkou jediného, maximální částka nesmí překročit 90 % prostředků uložených v kryptoměně.

Dokud dlužník splácí včas, leží jeho prostředky bezpečně v peněžence nebo vydělávají na spořicích účtech, jinak Mastercard kryptoměny zabaví. Stručně řečeno, řešení funguje na stejném principu jako kreditní karta, ale zdá se, že podmínky použití jsou příznivější.

Pro koho je tato nabídka určena? Každému člověku s prostředky v kryptoměnách, který je nechce prodat, když dojde k nepředvídatelné situaci nebo dočasnému přerušení příjmu, informuje Coin Journal.

V tomto ohledu má být karta také výhodnější než tradiční kreditní karty propojené s kryptoměnovými peněženkami, které při placení převádějí kryptoměny na klasickou měnu, což může způsobit finanční ztráty. Kreditní karta Mastercard bude použita jak při fyzické platbě, tak při platbě online.

Zdroj: Geek Interia,Coin Journal