Generální ředitel Paypal: Poptávka po kryptoměnách předčila všechna očekávání

Přidat na Seznam.cz

Podle generálního ředitele PayPal dojde v příštích pěti až deseti letech k více změnám než za poslední dvě desetiletí.

Podle generálního ředitele společnosti PayPal poptávka po kryptoměnách překročila původní očekávání společnosti. Společnost nabízí obchodování s kryptoměnami od konce roku 2020.

„Poptávka po našich krypto službách je mnohonásobně vyšší, než jsme původně očekávali. To je velmi vzrušující,“ uvedl v neděli v rozhovoru pro Time Magazine prezident a generální ředitel PayPal Dan Schulman.

Schulman uvedl, že stávající finanční infrastrukturu je třeba modernizovat, protože je „nyní neefektivní“ kvůli nákladným a pomalým mezinárodním transakcím. Generální ředitel předpovídá, že finanční systém uvidí v příštích pěti až deseti letech více změn, než v posledních dvou desetiletích.

„Za deset let uvidíte obrovský pokles používání hotovosti. Všechno, co souvisí s platbami, se děje na mobilním telefonu. Kreditní karty jsou nahrazovány a vy budete používat svůj telefon, protože telefon může přidat mnohem větší hodnotu než pouhé přiložení kreditní karty,“ uvedl.

Schulman uvedl, že centrální banky budou muset přehodnotit svou měnovou politiku, pokud lidé přestanou používat nekryté peníze. Generální ředitel uvedl, že digitální měny centrálních bank mohou těžit z rozvíjejících se technologií, jako je technologie distribuované účetní knihy. „Ale v podstatě digitalizují fiat měnu, jako je americký dolar,“ říká Schulman.

PayPal oznámil v říjnu 2020, že jsou plánovány nové krypto funkce. Řekl, že byste měli být schopni nakupovat, držet a prodávat několik kryptoměn, včetně bitcoinů ( BTC ) a etherů ( ETH ). Když byla nová funkce spuštěna ve Spojených státech v polovině listopadu 2020, činil bitcoin kolem 16 000 dolarů. Největší kryptoměna na světě poté zaznamenala masivní vzestup, což způsobilo, že cena v dubnu dosáhla nového historického maxima přes 64 000 dolarů ( zhruba 1 372 000 Kč).

Kvůli rostoucím cenám a poptávce po kryptoměnách PayPal rozšířil své krypto služby a na konci března představil službu kryptoměny. Díky tomu mohli obchodníci využívat krypto platby. Od minulého týdne nabízí platební platforma Venmo, která patří společnosti PayPal, obchodování s kryptoměnami pro čtyři velké coiny, a to BTC, ETH, Litecoin ( LTC ) a Bitcoin Cash ( BCH ).