Elon Musk slíbil cenově dostupnější modely Tesla. Předvedl sebevědomý projev

Přidat na Seznam.cz

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk slíbil, že během několika měsíců představí „cenově dostupnější“ modely, které doplní oblíbenou řadu elektromobilů, protože zisky značky klesají.

Ve včerejším projevu k investorům miliardář a zakladatel společnosti slíbil, že dodá levnější vozy, a to jen několik týdnů poté, co se objevily zprávy, že se upustilo od elektromobilu Model 2, který měl být podle Muska levný, píše deník GB News.

Musk a jeho sebevědomý projev

Musk však dal jasně najevo, že má i větší ambice, a vyzdvihl schopnosti Tesly v oblasti umělé inteligence a plány na samořídící vozidla, dokonce zašel tak daleko, že řekl, že považovat Teslu pouze za automobilku je „špatný přístup“.

„Pokud někdo nevěří, že Tesla vyřeší autonomii, myslím, že by neměl být investorem,“ oznámil Musk, jak píše BBC News

Zisky společnosti Tesla oproti loňskému roku výrazně poklesly

Společnost Tesla oznámila, že v prvním čtvrtletí roku 2024 dosáhla zisku 1,13 miliardy dolarů (26,57 miliard Kč), zatímco loni to bylo 2,51 miliardy dolarů (59 miliard Kč).

Společnost Tesla se momentálně nachází v období, kdy se potýká s obrovskými změnami ve svém pracovním procesu, kdy propouští více než 10 % zaměstnanců napříč závody v Kalifornii, Texasu a New Yorku.

Zdroj: GB News, BBC News