Apple: Hackeři měli získat důvěrná data. Hrozí, že odhalí firemní tajemství

Přidat na Seznam.cz

Hackerská skupina REvil tvrdí, že získala důvěrné informace týkající se technologie Apple. Kyberzločinci požadují výkupné v řádu desítek milionů dolarů a vyhrožují odhalením firemních tajemství.

Podle záznamu se týmu REvil podařilo proniknout do počítačů společnosti Quanta. Ta je tchajwanským partnerem společnosti Apple, která vyrábí notebooky na základě projektů poskytovaných americkou společností.

Hackeři údajně požadovali od společnosti Quanta výkupné ve výši 50 milionů dolarů, ale tchajwanský výrobce to odmítl. Kyberzločinci se tedy obrátili na Apple. K prokázání svých tvrzení mají 21 snímků obrazovky, které ukazují výrobní modely počítačů MacBook Pro a Air. REvil říká, že shromáždil mnohem více důvěrných informací a každý den zveřejní novou dávku, dokud neobdrží výkupné od společnosti Apple, nebo Quanta.

Kyberzločinci se chlubí tím, že vlastní gigabajty důvěrných informací nejen od společnosti Apple, ale také od jiných velkých společností. Očekávají, že americký technologický gigant jim zaplatí výkupné do 1. května 2021. Není známo, zda se REvil snaží vydírat o více než výše zmíněných 50 milionů dolarů.

V minulosti se REvil pokoušel vydírat Acer, jednoho z největších světových výrobců notebooků. Společnost Apple k této záležitosti nevydala žádné prohlášení – je známo pouze to, že se aktivně tomuto tématu věnuje.