Zpěvačka Taylor Swift je stroj na peníze

Přidat na Seznam.cz

Americká zpěvačka Taylor Swift je prostě fenomén a stroj na peníze. Každý její song atakuje čelní příčky světových hitparád, je vzorem pro milióny žen na světě a jen tak mimochodem je i pohádkově bohatá. A rekordy trhá i její poslední turné pod názvem „Eras“, které bude nejvýdělečnější koncertní šňůrou v historii, jak píše CNN.

Analytici očekávají, že turné jen v Severní Americe vydělá v přepočtu přes závratných 50,5 miliard korun. Berou v potaz 68 plánových koncertů, průměrnou návštěvnost na jedno představení okolo 72 459 diváků a cenu vstupenky lehce přes deset tisíc korun. To z turné udělá nejvýdělečnější koncertní šňůru všech dob. Předchozím rekordmanem bylo turné Eltona Johna „Farewell Yellow Brick Road“, které vydělalo v letech 2018 až 2023 přes 20 miliard korun.
Odhadované celkové částky jsou příkladem neuvěřitelné poptávky po zábavě a zážitcích, která pomohla oživit ekonomiku a konkrétně jsou ohromující ukázkou hvězdné síly Taylor Swift a jejího vlivu na ekonomiku.

Turné se stalo jednou z největších společenských událostí roku, kdy návštěvníci koncertu utratí desetitisíce za vstupenky, oblečení, dopravu a ubytování.
V současné době je v běhu latinskoamerická část turné, následovat budou koncerty v Austrálii, Singapuru a evropská část koncertů.
V kinech je také tříhodinový film pod názvem Taylor Swift: The Eras Tour. Ten aspoň vzdáleně zachycuje atmosféru koncertního turné, vyprodaných stadionů a dechberoucí produkce. Jak odhaduje list TMZ, celkové výdělky Taylor Swift z koncertního turné „Eras“ a filmu se mohou vyšplhat v přepočtu nad 92 miliard korun.

Zdroj: CNN, TMZ