USA budou kontrolovat kvůli bezpečnosti čínské automobily

Přidat na Seznam.cz

USA dochází k závěru, že je potřeba zkontrolovat automobily, které jsou vyrobeny v Číně. Velmi je totiž znepokojuje možnost bezpečnostní hrozby, jak píše deník Wivo.

Ministryně obchodu USA, Gina Raimondo, tvrdí, že tyto automobily z Číny shromažďují příliš mnoho citlivých údajů o řidičích a cestujících. Taktéž vozy využívají kamery a i senzory, které shromažďují informace o okolí. Nicméně Bílý dům předem nechce uvádět možnosti, jaká by byla případná opatření. Tyto přezkumy se budou také týkat tzv. autonomních vozidel.

Riziko pro národní bezpečnost

Bílý dům se vyjádřil v tom smyslu, že nenechá svůj trh zaplavit vozidly, která by mohla být rizikovým faktorem pro americkou společnost. Vzhledem k těmto okolnostem, aliance pro automobilové inovace, která zastupuje General Motors, vyjádřila plnou podporu případným opatřením. Čínské ministerstvo se zatím ke kontrolám nevyjádřilo.

Tato aliance též navrhla přezkoumání obchodních operací, která by mohla být kontraproduktivní pro americkou ekonomiku a také národní bezpečnost USA. Do Spojených států je v současnosti dováženo malé množství lehkých užitkových vozidel, vyrobených právě v Číně.

Gina Raimondo, americká ministryně obchodu uvedla, že tyto přezkumy jsou prováděné ve správný čas, před tím, než naplno Čína rozjede velký prodej značky BYD v Americe. Americké ministerstvo zvažuje také zavedení cel na dovoz vozů z Číny.

Zdroj: Wivo