Trump přijímá krypto příspěvky v bitcoinech na svou kampaň

Přidat na Seznam.cz

Donald Trump se zapsal do historie jako první prezident USA, který oznámil, že jeho kampaň přijímá příspěvky v bitcoinech.

Prezident Trump včera odpoledne v tiskové zprávě zveřejněné na svých webových stránkách oznámil, že jeho kampaň za znovuzískání Bílého domu začne přijímat příspěvky pomocí Bitcoinů.

Toto oznámení jeho kampaně jistě rozdmýchá oheň mezi stávajícím prezidentem Josephem Bidenem, který spolu s kolegyní demokratickou senátorkou Elizabeth Warrenovou strávil většinu svého funkčního období ve Washingtonu vedením totálního regulačního útoku proti prostoru digitálních aktiv, a zejména bitcoinu.

„Donald J. Trump jako náš prezident omezil regulace a podpořil inovace v oblasti finančních technologií, zatímco demokraté, jako je Biden a jeho oficiální náhradnice Elizabeth Warrenová, nadále věří, že pouze vláda má odpovědi na to, jak náš národ vede svět,“ uvádí se v prohlášení. „Snaha omezit kontrolu vlády nad finančním rozhodováním Američanů je součástí seismického posunu směrem ke svobodě. Dnešní oznámení odráží závazek prezidenta Trumpa k programu, který oceňuje svobodu před socialistickou vládní kontrolou.“

Trumpově administrativě není bitcoin v posledních letech cizí, protože do funkce personálního šéfa Bílého domu jmenoval dlouholetého zastánce bitcoinu a kryptoměn Micka Mulvaneyho a v jeho přechodném týmu se objevil i Peter Thiel ze společnosti PayPal.

V lednu na předvolební zastávce v New Hampshire Trump slíbil, že po svém zvolení nedovolí Federálnímu rezervnímu systému vytvořit digitální měnu centrální banky. „Dnes večer dávám také další slib, že ochráním Američany před vládní tyranií,“ řekl Trump. „Jako váš prezident nikdy nedovolím vytvoření digitální měny centrální banky.“

Zdroj: Bitcoin Magazine