Ruská centrální banka prodloužila omezení bankovních převodů do nepřátelských států o dalších 6 měsíců

Přidat na Seznam.cz

Ruská centrální banka v pátek oznámila, že prodlouží omezení převodů peněz do zahraničí o dalších šest měsíců. Toto rozhodnutí se týká států, které na ruský režim v souvislosti s válkou na Ukrajině uvalily sankce, píše server The Moscow Times.

Několik dní poté, co v únoru 2022 nařídil vojákům invazi na Ukrajinu, zavedl prezident Vladimir Putin omezení, která byla v následujících měsících postupně zmírňována, jako součást mimořádných opatření na ochranu ruské ekonomiky před dopady západních sankcí.

„Zákaz převodu finančních prostředků do zahraničí zůstává v platnosti pro osoby, které v Rusku nepracují, tedy nerezidenty a právnické osoby z nepřátelských zemí,“ uvedla ruská centrální banka ve svém prohlášení.

Zákaz převodů se nevztahuje na zahraniční společnosti pod kontrolou ruských občanů nebo subjektů. Omezení budou platit od 1. dubna do 30. září.

Ruští občané a nerezidenti ze „spřátelených“ zemí budou moci i nadále převádět do zahraničních bank až 1 milion dolarů za měsíc (asi 23 milionů korun), a to i v zahraničních měnách.

Zdroj: The Moscow Times