Firmy se začínají vracet na Ukrajinu. Činnost tam obnoví oblíbené značky Zara, Bershka nebo Pull&Bear

Přidat na Seznam.cz

Inditex, španělská mateřská společnost populárních oděvních značek Zara, Bershka a Pull&Bear, postupně obnoví svou činnost na Ukrajině, píše server Kyiv Independent.

Největší kótovaná společnost rychlé módy na světě podle tržeb obnoví provoz internetových obchodů pro ukrajinské spotřebitele 2. dubna. Od 3. dubna bude znovu otevřeno přibližně 20 fyzických prodejen, včetně tří poboček Zara v Kyjevě.

Společnost Inditex zastavila provoz na Ukrajině před více než dvěma lety po zahájení ruské invaze v plném rozsahu.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí v březnovém prohlášení uvedlo, že bude nadále pracovat na obnovení mezinárodního obchodu na Ukrajině a přivádět nové společnosti s cílem „prohloubit integraci země do světové ekonomiky“.

„Návrat velkých mezinárodních společností na ukrajinský trh vytváří nová pracovní místa, poskytuje jim přístup ke kvalitnímu zboží a službám a podporuje ukrajinskou ekonomiku,“ uvádí se v prohlášení ministerstva.

Mezi velké maloobchodní prodejce, kteří od začátku invaze v plném rozsahu znovu otevřeli na Ukrajině, patří McDonald’s, H&M, dánská klenotnická společnost Pandora a francouzská kosmetická společnost Yves Rocher.

Zdroj: Kyiv Independent