Elon Musk získal rekord, o který nikdo nestojí. Šéf Tesly ztratil více peněz než kdokoli jiný v historii

Přidat na Seznam.cz

Elon Musk jako první člověk v historii získal prvenství, které by nikdo nechtěl získat. Za jediný rok ztratil více peněz, než kdokoli jiný, kdo kdy existoval na planetě Zemi, uvádí deník News.com.

Podle miliardářského indexu agentury Bloomberg se zakladatel společnosti Tesla za posledních 14 měsíců oficiálně ztratil přibližně 200 miliard dolarů (zhruba 4,5 bilionu korun).

V listopadu 2021, na vrcholu burzovního šílenství během pandemie covid-19, byl Musk s čistým jměním 340 miliard dolarů (500 miliard korun) nejbohatším člověkem, který kdy žil. V době psaní tohoto článku však hodnota jeho impéria výrazně klesla.

Jednapadesátiletý Musk má nyní majetek ve výši 137 miliard dolarů (přes 3 biliony korun) což znamená, že ztratil více než polovinu svého bohatství. Muskovi nepřidávají ani těžkosti, které zažívá společnost Tesla. Ostatní společnosti totiž začaly technologickému průkopníkovi šlapat na paty a vyrábí své vlastní elektromobily.

A právě hororový rok Tesly může za úpadek Muskova bohatství. Akcie Tesly se totiž za poslední rok propadly o 65 procent. Tesla má za sebou nejhorší měsíc, kvartál i rok ve své historii, informuje server CNBC.

Zdroje: News.com, CNBC, redakce