Britové zoufale hledají řezníky

Přidat na Seznam.cz

Důsledky brexitu nyní dopadají i na britská jatka. V království je nedostatek řezníků. Speciální víza mají zajistit rychlou nápravu. Pokud pomoc nedorazí včas, hrozí bezpočtu zvířat nouzové utracení. O této události informuje web dailymail.co.uk.

Aby se vyřešil obrovský přetlak prasat na britských farmách, chce vláda v Londýně podle médií vydat až 1000 víz pro zahraniční řeznické mistry. Jak informovala televizní stanice Sky News, požadavky se mají výrazně zmírnit. Vláda by například mohla upustit od požadavku pokročilé znalosti angličtiny.

Národní sdružení prasat odhaduje, že utracení hrozí přibližně 120 000 zvířat. Jatka nemohou prasata zpracovávat kvůli nedostatku řezníků a farmy nemají dostatek prostoru pro další ustájení zvířat. Sdružení uvedlo, že dosud bylo na farmách utraceno 6000 zdravých prasat. Pokud se nenajde řešení, bude muset být brzy usmrceno 10 000 zvířat týdně již na farmě.

Britská vláda již nyní bojuje s nedostatkem pracovníků pomocí zvláštních víz pro řidiče nákladních automobilů a pro průmysl drůbežího masa. Protože podle Asociace silniční dopravy chybí v zemi asi 100 000 řidičů kamionů, zůstávají v poslední době pulty supermarketů a benzinové pumpy prázdné. Přístavy si také stěžují na zpoždění přepravy kontejnerů v důsledku nedostatku řidičů.

Na začátku vánočních obchodů varují odborníci na obchod před problémy s dodávkami například hraček a elektrospotřebičů. V celé Evropě je řidičů nákladních automobilů nedostatek. Ve Spojeném království však nová přísná imigrační pravidla pro brexit ztěžují příchod nových kvalifikovaných pracovníků.

Zdroj: dailymail.co.uk, Sky News